OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.10. 2018 – 14.10. 2018

 

Nie jest dobrze ze światem, w którym wszystko jest na chwilę, na niby, na pró, dopóki nam się nie znudzi. Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; powiedział Bóg i dał Adamowi pomoc w osobie Ewy. Ewa to odpowiedź na samotność mężczyzny, to matka jego dzieci. Razem budują nowy, wspólny świat. Człowiek przestaje być samotny dopiero wtedy, gdy odnajduje w sobie wiarę w niezawodną Obecność. W małżeństwie jest ona zobowiązaniem nie na chwilę, nie na niby, nie na próbę, ale na zawsze, nawet wtedy, gdy się znudzi.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (opał).

 

 

 

 

 1. Nabożeństwa różańcowe dzisiaj o 15.45. Serdecznie zapraszamy. W tygodniu różaniec o godz. 17.15

 2. Zespół charytatywny  zaprasza na Mszę św. w poniedziałek o godz.18,00 a po niej spotkanie w salkach.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00, spowiedź od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; w sobotę Adoracja NS z okazją do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00; w niedzielę Adoracja NS od 17.30 do 19.30

 4. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas IV

 5. Dzień Fatimski w sobotę. Zapraszamy na różaniec o 17.15, Mszę o 18,00 a po Mszy nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece. W zakrystii można zaopatrzyć się w okapniki z tekstem pieśni fatimskiej.

 6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wzięli udział w nocnej Adoracji NS i pościli w intencji Kościoła.

 1. Koncert z okazji Dnia Papieskiego (40 rocznica wyboru JP II na Stolicę Piotrową) zatytułowany „Śladami miłości” w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w naszym kościele.

 2. Różaniec na „Farskich Polach” w przyszłą niedzielę o 15.00.

 3. „Bal Wszystkich Św.” Dla dzieci planujemy na 31 października. Zapisy do 28 października w kancelarii.

 4. III Archidiecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes odbędzie się w dniach 5 – 13 maja 2019. Szczegóły na plakacie lub w kancelarii.

 5. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będzie zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Stulecia”.

 

„ Żyje się za pieniądze, ale nie należy żyć dla pieniędzy.”   

                                          

                                                           Nicolas de Chamfort