OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. 09. 2018 – 7. 10. 2018

 

Warto zrobić wszystko, żeby nie czynić zła i nie być powodem zgorszenia, ale przede wszystkim, żeby pozostać wiernym Jezusowi. Ta wierność ma czasem bardzo wysoką cenę; gdy cięcia muszą być aż tak radykalne i bolesne, że mocne Chrystusowe porównanie do odcięcia ręki czy wyłupienia oka okazuje się bardzo trafne. Wybór tego, co trudne, ze względu na Chrystusa wymaga niekiedy heroizmu. Bóg jednak daje nam moc wytrwania w dobru. Trzeba tylko z ufnością przylgnąć do Niego i zanurzyć się w Jego miłości.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Nabożeństwa różańcowe rozpoczynamy od poniedziałku. W tygodniu różaniec będzie o godz. 17.15 a w niedziele o 15.45. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach, a członków Żywego Różańca zapraszamy do sztandaru, zapisy w zakrystii.

 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 8.00, a po niej spotkanie w salkach.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00 spowiedź od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; w sobotę Adoracja NS z okazją do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00; w niedzielę Adoracja NS od 17.30 do 19.30.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Barbary w czwartek w ramach nabożeństwa różańcowego.

 7. III Zakon św. Franciszka zaprasza na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej i I komunii św.

 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na różaniec o godz. 17.15, potem na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej spotkanie w kościele.

 10. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub w kancelarii.

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godz. 7.00 a po niej spotkanie w salkach. W tym dniu odbywa się pielgrzymka Żywego Różańca do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

 2. Św. Barbara jest Patronką naszego miasta. Z tej okazji wybito pamiątkowe numizmaty z jej wizerunkiem, które można nabyć w cenie 20 zł. w zakrystii. Dochód przeznaczony będzie na kaplicę przedpogrzebową ponieważ Barbara jest m.in. Patronką Dobrej Śmierci.

 3. Zgodnie z zapowiedzią z czwartku na piątek odbędzie się nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Można się jeszcze zapisać na listę, która jest z tyłu kościoła. Zachęcamy do modlitwy za Kościół, a w piątek do postu w tej intencji.

 4. „Bal Wszystkich Św.” dla dzieci planujemy na 31 października. Zapisy i szczegóły w kancelarii.

 5. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem będzie można nabyć znany nam kalendarz: „Ewangelia na każdy dzień”.

 

 

„ Radość jest potrzebna duszy jak ciału – krew.”                                              

                                                           Św. Franciszek z Asyżu