OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. 09. 2018 – 30. 09. 2018

 

Kiedy Chrystus mówi Apostołom o czekającej Go męce, oni spierają się, który z nich jest ważniejszy. Pycha czyni z człowieka istotę bardzo słabą, egocentryczną, szukającą wygody, uciekającą od trudu i cierpienia. Jezus uczy, że prawdziwa wielkość człowieka polega na służbie, na oddaniu siebie Bogu. Aby otrzymać tę mądrość zstępującą z góry trzeba trwać na modlitwie i stać się jak dziecko, które bezgranicznie ufa Ojcu.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej spotkanie organizacyjne w kościele.

 3. We wtorek 25 września o 18.00 Msza św. o wzrost szacunku dla życia człowieka. Po Mszy w salkach parafialnych odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie eutanazja. Szczegóły w gablotce.

 4. Ksiądz Michał w środę świętuje swoje urodziny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o 18.00.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek po nabożeństwie w salkach.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; w sobotę Adoracja NS z okazją do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00; w niedzielę Adoracja NS od 17.30 do 19.30

 9. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas V,VI, VII i VIII.

 1. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.3o w salce.

 2. Młodzież (od 7 klasy wzwyż), która chciałaby pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Bogiem zapraszamy na spotkania formacyjne Grupy Oazowej działającej przy naszej parafii. Spotkania rozpoczynają się w piątek: Msza św. O godz. 18.00, a potem spotkanie w salkach.

 3. Św. Barbara jest Patronką naszego miasta. Z tej okazji wybito pamiątkowe numizmaty z jej wizerunkiem, które można nabyć w cenie 20 zł w zakrystii. Dochód przeznaczony będzie na kaplicę przedpogrzebową, ponieważ Barbara jest m.in. Patronką Dobrej Śmierci.

 4. Zgodnie z zapowiedzią można się zapisywać na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie z 4 na 5 października. Kartka jest na stoliku z tyłu kościoła.

 5. Duszpasterstwo młodzieży i nauczycieli naszego dekanatu serdecznie zaprasza na wspólne wyjazdy.  W październiku w dniach od 12 do 14 Szlakiem Piastowskim zaś w I tygodniu ferii zimowych od 9 do 16 lutego na „Ferie z Bogiem”, czyli obóz narciarski w Alpach Włoskich. Bliższe informacje na plakatach, program dostępny w zakrystii, ilość miejsc jest ograniczona.

 6. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na WŚSD w Katowicach.

 

 

„ Kto mówi prawdę, w prawdzie ma obronę.”                                              

                                                           Sofokles