OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16. 09. 2018 – 23. 09. 2018

 

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

 

 

 1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za wszystkich odpowiedzialnych za przekaz informacji.

 2. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 3. Wieczór uwielbienia, którego tematem będą słowa z księgi Jeremiasza: „«Oto Ja jestem Pan, Bóg wszelkiego ciała; czy jest może dla Mnie coś niemożliwego?” dzisiaj o 17.30 w naszym kościele.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie.

 5. Krąg Biblijny zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salkach.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00 spowiedź od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; w sobotę Adoracja NS z okazją do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00; w niedzielę Adoracja NS od 17.30 do 19.30.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. porannej i wieczornej.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas IV.

 9. Zapraszamy na spotkania parafialnych grup dziecięcych: Ministranci w soboty o godz. 8.30, Dzieci Maryi w soboty o godz. 9.30, Schola dziecięca w czwartki o godz. 17.00.

 10. Młodzież (od 7 klasy wzwyż), która chciałaby pogłębić swoją wiarę i relację z Panem Bogiem zapraszamy na spotkania formacyjne Grupy Oazowej działającej przy naszej parafii. Spotkania rozpoczynają się w piątek: Msza św. O godz. 18.00 a potem spotkanie w salkach.

 11. Św. Barbara jest Patronką naszego miasta. Z tej okazji wybito pamiątkowe numizmaty z jej wizerunkiem, które można nabyć w cenie 20 zł. w zakrystii. Dochód przeznaczony będzie na kaplicę przedpogrzebową ponieważ Barbara jest m.in. Patronką Dobrej Śmierci.

 12. Wsłuchani w głos naszego papieża Franciszka i abpa Wiktora, którzy zachęcają do modlitwy i postu w intencji Kościoła, chcemy zaproponować od października nocną Adorację Najświętszego Sakramentu, która odbywałaby się, jeżeli będą chętni, każdego miesiąca z czwartku na I piątek. W październiku byłoby to z 4 na 5. Zapisy w przyszłą niedzielę po Mszach.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

„ Gdybyśmy rzeczywiście byli chrześcijanami, nie byłoby żadnych pogan.”                                              

                                                           św. Jan Chryzostom