OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 08. 2018 – 19. 08. 2018

 

Długa droga przed nami. Bardzo długa, dalej niż do góry Horeb – stąd do wieczności. To jednocześnie bardzo blisko, tu gdzie mieszkają nasi najbliżsi, tu gdzie pracujemy i wypoczywamy. Ta droga nie prowadzi gdzieś tam, daleko, ale do samego wnętrza, do serca, gdzie przebywa Bóg, gdzie jest wieczność. Wyjątkowa droga i specjalny pokarm – chleb żywy, który z nieba zstąpił, żebyśmy się nie zagubili ani nie zniechęcili i dotarli do celu.

 


 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.


 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających w tym tygodniu na wakacje po Mszy św.
 3. Dzień fatimski w poniedziałek. Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo z procesją wokół kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 4. Cześć naszym św. Patronom Cyrylowi i Metodemu oddajemy we wtorek. Nabożeństwo przez ich wstawiennictwo po Mszy porannej.
 5. W środę świętujemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Wieczorna Msza św. we wtorek będzie już z Uroczystości. W środę Msze św. w porządku niedzielnym. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św. Uroczyste nieszpory maryjne o godz. 19.00.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.
 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o 18.00, a po niej spotkanie w salkach.
 8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.
 9. Do końca sierpnia nie ma Mszy św. w niedzielę o godz. 16.30.
 10. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii.
 11. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. w przyszłą niedzielę 19.08. Pojadą dwa autokary. Prosimy uzupełnić dane w kancelarii. Wyjazd będzie o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.
 12. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 13. Pielgrzymka do Gietrzwałdu 20.08, wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy Ratuszu. Prosimy uzupełnić dane i dokonać wpłaty.
 14. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium. Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz 16.00. Szczegóły na plakatach . Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Potrzebujemy niedzieli nie tylko po to, by być chrześcijanami, lecz by pozostać ludźmi.”                                              

                                                          Bp Hugon Aufderbeck