OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5.08. 2018 – 12.08. 2018

 

„Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba. (…) Chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu”. Ten Chleb, jak dawna manna, jest chlebem życia, ale też zarazem chlebem próby. Czy mamy odwagę uwierzyć, że ten prosty opłatek ukrywa boską obecność samego Chrystusa? To jest pokarm, którego moc przekracza wszystko inne. Chleb, który daje życie i w którym ukryte jest bezkresne tchnienie Boga. To wiara pozwala nam przyjąć moc tego chleba. Czy mamy odwagę porzucić dawnego człowieka, aby szukać naszego Mistrza tam, gdzie On naprawdę przebywa?


 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 19.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających w tym tygodniu na wakacje po Mszy św.

 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na spotkanie w środę o godz. 16.30 do salek.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 5. Zachęcamy do wpisania się do parafialnej księgi trzeźwości: 100 dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości.

 6. Do końca wakacji w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 16.30.

 7. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można składać w kancelarii.

 8. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. 19.08. Pojadą dwa autokary. Prosimy uzupełnić dane w kancelarii. Wyjazd będzie o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.

 9. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

 10. Obchody liturgiczne tygodnia: poniedziałek – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO; czwartek – ŚWIĘTO ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA (EDYTY STEIN), DZIEWICY I MĘCZENNICY, PATRONKI EUROPY; piątek – ŚWIĘTO ŚW. WAWRZYŃCA, DIAKONA I MĘCZENNIKA

 1. W najbliższy poniedziałek 6 sierpnia ulicami naszego miasta przejedzie wyścig kolarski Tour de Pologne. Tego dnia w godzinach 16.00 – 19.00 na skrzyżowaniach z trasą przejazdu kolarzy pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów znajduje się w lokalnych mediach oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i na plakatach.

 2. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia, zapraszamy do udziału w obchodach tego święta w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zbliżające się uroczystości mają charakter misterium. Obchody Wniebowzięcia rozpoczynają się w piekarskim sanktuarium 14 sierpnia o godz 16.00. Szczegóły na plakatach.

 3. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„To czego Bóg chce od ciebie, musisz omówić z Nim w cztery oczy.”                                              

                                                          św. Edyta Stein