Ogłoszenia duszpasterskie 07.02.2016 – 14.02.2016

Niedziela
Uroczystość śś. Cyryla i Metodego


W Uroczystość Odpustową serdecznie witamy wszystkich gości i parafian na uroczystej Mszy św. ku czci naszych świętych patronów Cyryla i Metodego. Przez ich wstawiennictwo chcemy wypraszać to co najbardziej potrzebne dla nas, dla naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej. Wspomnijmy też tych wszystkich dzięki którym mamy tak piękne miejsce modlitwy jakim jest nasz kościół parafialny. Otoczmy modlitwą księży, siostry zakonne i naszych przodków, żyjącym niech Pan Bóg błogosławi a zmarłych niech przyjmie do Swojego KrólestwaKolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.


 1. Uroczyste nieszpory odpustowe dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Członkowie III zakonu św. Franciszka zapraszają na spotkanie w poniedziałek o 16.30 w salkach.
 3. Krąg biblijny ma spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej.
 4. Spotkanie dla wolontariuszy na ŚDM we wtorek o 18.45 w salkach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Obowiązuje tzw. post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich od 14 roku życia. Post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa razy się posilić) obowiązuje między 18 i 60 rokiem życia. Zapraszamy na Msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00.
 6. Nabożeństwo czterdziestogodzinne, które polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie w naszej parafii w czwartek, piątek i sobotę.
 7. Światowy Dzień Chorego przypada w czwartek 11 lutego. Wszystkich chorych i starszych parafian zapraszamy na Mszę św. z udzielaniem sakramentu chorych i błogosławieństwem lourdzkim o godz. 10.00. Potem spotkanie w salkach. Tych, którzy dysponują samochodem prosimy aby pomogli chorym i starszym w dotarciu do kościoła. My duszpasterze też służymy pomocą, gdyby ktoś nie miał innej możliwości to chętnie przywieziemy do kościoła.
 8. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek po Mszy szkolnej; dla dorosłych na prośbę tych, którzy dłużej pracują w piątek po Mszy wieczornej o 18.30. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.45.
 9. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas IV.
 10. W trwającym Roku Miłosierdzia zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach 27.04 – 4.05.2016. szczegóły i zapisy w kancelarii.
 11. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 12. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli Szkół i Przedszkoli, Katechetki, Nauczycieli Emerytów i Rencistów w czwartek 11 lutego br. o godz.17.00 w sali przy probostwie w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Szczygłowicach. W ramach Dnia Skupienia nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Msza św. i okazja do spowiedzi.
 13. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Powroty synów marnotrawnych – o ojcowskim miłosierdziu przez obraz Rembrandta. Plan rekolekcji w gablotce, na stronie internetowej i w naszej gazetce parafialnej. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Brząkali kanonik honorowy, proboszcz parafii MBNP w Katowicach – Szopienicach.
 14. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę ma charakter jałmużny postnej.

„Ludzie nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić.”

św. Augustyn