OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. 07. 2018 – 29. 07. 2018

 

Jezus Dobry Pasterz, który współczuje i lituje się nad tłumami. To jeden z najpiękniejszych biblijnych obrazów Boga. Nasz Pan chce każdemu z nas dodać otuchy i poczucia bezpieczeństwa. Przychodzi do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty, dlatego nikt nie może zatrzymać Jezusa tylko dla siebie. Łącząc się z Nim w Komunii, wyrażamy naszą jedność ze wszystkimi, których obejmuje Jego miłość. Przyjmujemy współodpowiedzialność za innych i zobowiązujemy się do przezwyciężania zła i obojętności choćby miało nas to kosztować.

 

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (Kaplica pogrzebowa).

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 19.00, serdecznie zapraszamy.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających w tym tygodniu na wakacje po Mszy św.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Spotkanie dla mężczyzn w ramach „Bractwa św. Józefa” w czwartek po nabożeństwie w salkach.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 7. Msza św. z udzielaniem Sakramentu chrztu św. w przyszłą niedzielę o 11.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 8. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym w przyszłą niedzielę po Mszy o godz.10.00. Błogosławić będziemy też dzieci.

 9. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy w niedzielę o godz. 16.30.

 1. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach, można składać w kancelarii.

 2. Parafialna piesza pielgrzymka do Częstochowy rozpocznie się w najbliższą sobotę 28.07. Bagaże można składać do samochodu od 6.15. O godz. 7.00 Msza św. Po Mszy wyjazd autokarami do Leśniowa, skąd w tym roku rozpoczynamy pielgrzymowanie. „Dzień knurowski” na Jasnej Górze będzie we wtorek 31.07. Msza św. przed obrazem o godz. 9.30, potem Droga Krzyżowa. Jest możliwość wyjazdu autokarem na to spotkanie. Zapisy i szczegóły w kancelarii.

 3. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl. 19.08, zapisy w kancelarii.

 4. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 17 do 19 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

 5. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Jesteśmy jedni dla drugich pielgrzymami, którzy różnymi drogami zmierzają w trudzie na to samo spotkanie.”      

  

                                     

                                                                  Antoine de Saint-Exupéry