Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2016 – 07.02.2016

Niedziela
IV Niedziela Zwykła


W dzisiejszej liturgii słowa, chwilę po Pawłowym Hymnie o miłości, usłyszymy Jezusa przemawiającego do mieszkańców Nazaretu. Początkowo „dziwili się [oni] pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego”, lecz później zaczęli o Nim powątpiewać, a nawet unieśli się gniewem i chcieli Go strącić ze skały… Można być tak blisko Boga, słyszeć Jego słowo, a jednak nie wierzyć. Wierzyć w Jezusa to rozpoznać w Nim Syna Bożego, wcielenie Bożej miłości. Niestety, właśnie prawdziwa miłość bywa często nierozpoznana, pogardzana i odrzucana…Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.


 1.  Przegląd kolęd w wykonaniu dzieci z naszych szkół i przedszkoli dzisiaj o godz. 14.30 w związku z tym nieszporów dzisiaj nie będzie.
 2. Adoracja uwielbieniowa dzisiaj o 17.45 w naszym kościele.
 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o 8.00 a po niej na spotkanie do salek katechetycznych.
 4. Święto Ofiarowania Pańskiego we wtorek 2.02 obchodzone jest jako światowy dzień życia konsekrowanego. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00
 5. Dzieci przygotowujące się do wczesnej i I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. 2.02 o godz. 16.30. Po Mszy spotkanie informacyjne w kościele.
 6. Błogosławieństwa św. Błażeja, które chroni od chorób gardła będziemy udzielać w środę po Mszy.
 7. Błogosławieństwo chleba w piątek we wspomnienie św. Agaty po każdej Mszy.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00
 10. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci po wczesnej komunii i uczniów klas III.
 11. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 12. Odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Cyryla i Metodego rozpoczniemy uroczyście I nieszporami w sobotę o godz. 17.30.
 13. W trwającym Roku Miłosierdzia zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach 27.04 – 4.05.2016. szczegóły i zapisy w kancelarii.
 14. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 15. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę 3.02 o godz. 19.00 w kościele MB Częstochowskiej.
 16. Wszystkich Nauczycieli Szkół i Przedszkoli, Katechetki, Nauczycieli Emerytów i Rencistów zapraszamy do udziału w Wielkopostnym Dniu Skupienia w czwartek 11 lutego br. o godz.17.00 w sali przy probostwie w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Szczygłowicach.
 17. W ramach Dnia Skupienia nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Msza św. i okazja do spowiedzi.
 18. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„I w kuchni także, wśród garnków i rondli, Pan jest z wami.”

św. Teresa od Jezusa