OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 07. 2018 – 8. 07. 2018

„Do nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka” – przypomina dziś Księga Mądrości.  Warto o tym pamiętać, kiedy każdego dni stajemy przed różnymi problemami, które czasem wydają się nie do pokonania. Naszym celem jest życie z Bogiem              w wieczności. Jednak On nie zostawia nas w naszej często trudnej codzienności, tak jak nie pozostał obojętny na udrękę kobiety cierpiącej na krwotok, a także Jaira, ojca ciężko chorej córki. Jezus mówi: „Nie bój się, wierz tylko”.

 

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 19,00 serdecznie zapraszamy.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających w tym tygodniu na wakacje po Mszy św.

 3. Po Mszy św. święcić będziemy pojazdy i błogosławić kierowców

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8,3o – 18,oo. Okazja do spowiedzi od 10,oo – 12,oo oraz od 15,oo – 18,oo.

 6. W niedziel lipca i sierpnia nie ma Mszy o godz. 16.30. Nieszpory niedzielne o 19,00.

 7. Rozpoczął się sezon wakacyjny. Po Mszy św. będziemy święcić pojazdy i błogosławić kierowców.

 8. Po Mszy św. można oddać krew. Ambulans stoi przy salkach.

 9. Odwiedziny chorych w domach z posługą duszpasterską w sobotę przed południem. Zgłoszenia do czwartku włącznie w zakrystii i w kancelarii.

 10. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę o 7,oo

 11. Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę 08.07 wyjazd 6.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.

 12. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii. W kancelarii lub z tyłu kościoła do koszyczka specjalnie przygotowanego można składać intencje, które będą omadlane w trakcie pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

 13. Pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu w dniach od 20 do 22 sierpnia tego roku. Szczegóły i zapisy wraz z zaliczką w kancelarii parafialnej.

 14. Międzynarodowy Festiwal Młodych we Francji 25.08 – 1.09.2018. zapraszają siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw, które prowadziły u nas rekolekcje. Szczegóły na plakacie

 15. III Archidiecezjalna Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do Lourdes odbędzie się w dniach od 5 do 13 maja 2019 r. Szczegóły na plakatach.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii