OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. 06. 2018 – 1. 07. 2018

Każda rodzina cieszy się z narodzin dziecka, które jest owocem miłości rodziców i darem Boga. Z każdym dzieckiem są związane plany i marzenia, że wyrośnie na wspaniałego człowieka i będzie dumą rodziny. Jan Chrzciciel nie przychodzi na świat, aby zrealizować rodzinne ambicje. On przychodzi, aby przygotować ludzkie serca na przyjęcie Mesjasza i zaświadczyć, że Jezus z Nazaretu jest Zbawicielem świata.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła  św. Pio w Tychach.

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających w tym tygodniu na wakacje po Mszy św.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.3o – 18.oo. Okazja do spowiedzi od 10.oo – 12.oo oraz od 15.oo – 18.oo.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity   w czwartek po Mszy św. wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła  przypada w piątek. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji pracowników, emerytów i rencistów kopalni „Knurów – Szczygłowice” . Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – Świętopietrze.

 7. W niedziele  lipca i sierpnia nie ma Mszy o godz. 16.30. Wtedy nieszpory niedzielne będą o godz. 19.00.

 8. Rozpoczął się sezon turystyczny. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy i błogosławić kierowców.

 9. W przyszłą niedzielę można oddać krew. Ambulans będzie stał przy salkach.

 10. Pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę  8.07.  Wyjazd 6.30, zapisy w zakrystii, Koszt 30 zł.

 11. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii do końca czerwca.

  1. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii. W kancelarii lub z tyłu kościoła do koszyczka specjalnie przygotowanego można składać intencje, o które będziemy się modlić w trakcie pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

  2. Pielgrzymka parafialna do Gietrzwałdu w dniach od 20 do 22 sierpnia tego roku. Szczegóły i zapisy wraz z zaliczką w kancelarii parafialnej.

  3. Międzynarodowy festiwal młodych Francja 25.08 – 1.09.2018. Zapraszają siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw, które prowadziły u nas rekolekcje. Szczegóły na plakacie

  4. III Archidiecezjalna Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do Lourdes odbędzie się w dniach od 5 do 13 maja 2019 r. Szczegóły na plakatach.

  5. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

   

  „Nie ten jest doskonały, kto dobrze zaczyna. Bóg błogosławi tym, którzy dobrze  kończą”.                                        

                                                           św. Bazyli Wielki