OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10. 06. 2018 – 17. 06. 2018

W życiu doczesnym wciąż dosięga nas samotność. Liczymy na to, że ludzka miłość ją rozproszy, lecz to okazuje się iluzją. Po jakimś czasie samotność znów dochodzi do głosu, z jeszcze większą siłą. Szukamy więc w nieskończoność nowych miłości, nowych zaangażowań, dóbr. Pierwszym krokiem do nawrócenia jest odkrycie, że nieustanna tęsknota, odczuwana nawet w szczęściu, ciągłe poczucie nienasycenia i posmak smutku nawet w najradośniejszych chwilach są wspomnieniem stwórczej Miłości, która dała początek naszemu istnieniu. Są pieczęcią naszego zaistnienia w sercu Boga, który nas zapragnął dla nas samych. Są najgłębszym wzdychaniem duszy, która bez Boga cierpi i usycha.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

 

 

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy.

 2. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w środę o 16.30 w salkach.

 3. Dzień Fatimski przypada w środę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo  z procesją wokół kościoła. Proszę zabrać ze sobą świece.

 4. Krąg Biblijny ze względu na Dzień Fatimski będzie tydzień później, w przyszłą środę.

 5. Cześć naszym świętym patronom Cyrylowi i Metodemu oddajemy w czwartek. Nabożeństwo przez ich wstawiennictwo będzie po Mszy porannej.

 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy porannej.

 7. Wczesna Komunia święta. Rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci do wczesnej komunii w 2019 proszeni są o kontakt z siostrą Achacją w piątek 8 lub 15 czerwca po Mszy św. szkolnej w zakrystii

 8. Święta Barbara będzie patronką naszego miasta, z tej okazji w niedzielę 17.06 o godz. 11.30 odbędzie się Uroczysta Msza św. której przewodniczyć będzie ks. Abp Wiktor.  Uroczystość ta zostanie poprzedzona TRIDUUM, które przygotuje nas na ten wielki dzień. Triduum zostanie odprawione w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17.30.  Serdecznie zapraszamy.

 9. Zapraszamy na męskie oblężenie Jasnej Góry, czyli 2 Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn do MB Częstochowskiej. Szczegóły na plakatach.

 10. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, zapisy przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii.

 11. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii. W kancelarii lub z tyłu kościoła do koszyczka specjalnie przygotowanego można składać intencje, które będą omydlane w trakcie pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

 12. III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes odbędzie się w dniach od 5 do 13 maja 2019 r. Szczegóły na plakatach.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Pobożność sprawia, iż kierowanie rodziną staje się pełne pokoju, że bardziej szczera staje się miłość małżonków.”                                             

                                                         św. Franciszek Salezy