Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2016 – 31.01.2016

Niedziela
III Niedziela Zwykła


W świecie rozwiniętej techniki i komputerów nierzadko patrzymy na innych jak na trybiki skomplikowanego mechanizmu i sami też jesteśmy tak postrzegani. Trybiki potrzebne, ale możliwe do zastąpienia. Inne spojrzenie proponuje św. Paweł, który mówi o Kościele jako o żywym organizmie. W Kościele – Mistycznym Ciele Chrystusa – żaden członek nie może zostać zastąpiony przez inny. Jeśli któryś z członków niedomaga, w jakiś sposób cierpią wszystkie, a gdy któregoś zabraknie, to każdy traci coś niepowtarzalnie ważnego. Jest to dla nas wyzwanie, abyśmy nikogo nie lekceważąc, pomagali innym i sobie samym odnaleźć się w Chrystusie.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.


 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy.
 2. Uczniowie MSP nr 1 zapraszają na jasełka dzisiaj o 17.30 w naszym kościele.
 3. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy chcą wejść w bliższą relację z Jezusem na modlitwę uwielbienia we wtorek o godz. 19 do salek katechetycznych.
 5. Wyjazd na jasełka do Cieszyna w środę 27 stycznia o 15 z parkingu za Ratuszem.
 6. Urodziny naszego wikariusza ks. Tomasza w czwartek o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy.
 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas I i II gimnazjum.
 8. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. w sobotę 30 stycznia o godz. 8.00, potem spotkanie opłatkowe w salkach.
 9. W sobotę 30 stycznia po Mszy wieczornej w kościele zostanie wyświetlony film „Stanisława Leszczyńska – Matka Matek” opowiadający o więźniarce z Auschwitz, która odmówiła zabijania nowonarodzonych dzieci. Po filmie w salkach odbędzie się spotkanie dla osób, które chciałyby zaangażować się w działania na rzecz obrony życia lub są zainteresowane tą tematyką.
 10. Przegląd kolęd w wykonaniu dzieci z naszych szkół i przedszkoli w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w naszym kościele.
 11. Adoracja uwielbieniowa w przyszłą niedzielę o 17.45 w naszym kościele.
 12. Odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Cyryla i Metodego będziemy w tym roku obchodzili w niedzielę 7.02. Przesunięcie związane jest z tym, że 14 lutego przypada I Niedziela Wielkiego Postu, rozpoczniemy wtedy parafialne rekolekcje wielkopostne, a dzieci rozpoczynają ferie zimowe.
 13. Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Pragi i Velehradu, miejsca związanego z naszymi świętymi patronami. Pielgrzymka będzie od 15 do17 kwietnia 2016 roku. Zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii parafialnej.
 14. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie będzie w przyszłą niedzielę zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii.
 15. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia 2016.
 16. U ministrantów można kupić lekarstwo na grzech zwane Misericordyna.
 17. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy.”

św. Urszula Ledóchowska