OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3. 06. 2018 – 10. 06. 2018

Jak Chrystus jest człowiekiem z Abrahama, tak jest także w ten sam sposób Bogiem przed owym Abrahamem. I w jaki sposób jako człowiek jest Synem Dawida, w ten sam sposób został ogłoszony jako Bóg Panem Dawida. W jaki sposób jako człowiek został poddany Prawu, tak też jako Bóg został ogłoszony Panem szabatu.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 1. Nabożeństwo z procesją wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała dzisiaj o godz. 16.00,  a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 2. Seniorów zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 8.00, a po niej na spotkanie w salkach.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca –  modlitwa o nowe powołania po Mszy porannej i wieczornej.

 4. Mężczyzn zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Bractwa św. Józefa”. Rozpoczynamy w czwartek Mszą św. o godz. 18.00.

 5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy obchodzili w najbliższy piątek.

 6. Wczesna komunia święta. Rodziców, którzy chcą posłać swoje dzieci do wczesnej komunii w 2019 proszeni są o kontakt z siostrą Achacją w piątek 8 lub 15 czerwca po Mszy św. szkolnej w zakrystii.

 7. Z okazji obchodzonego roku św. Stanisława Kostki, uczniowie MSP 1 razem z panią katechetką przygotowali przedstawienie o życiu tego świętego. Zapraszamy w niedzielę 10.06 po Mszy o godz.10.00

 8. Święta Barbara będzie patronką naszego miasta. Z tej okazji w niedzielę 17.06 o godz. 11.30 będzie sprawowana Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Wiktor Skworc. Obecni będą też przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich i naszego miasta. Serdecznie zapraszamy na tą ważną dla naszego miasta uroczystość.

 9. Zapraszamy na męskie oblężenie Jasnej Góry, czyli 2. Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn do MB Częstochowskiej. Szczegóły na plakatach.

 10. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii.

 11. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii. W kancelarii lub z tyłu kościoła do koszyczka specjalnie przygotowanego można składać prośby, w intencji których będziemy się modlić w trakcie pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

 12. Spotkanie przed pielgrzymką do Marija Bistrica odbędzie się w czwartek 7.06 o 19.00 w salkach.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ..

 

 

„Serce Jezusa gotowe jest w potrzebie okazać ci swą moc i miłość, ale tylko według miary ufności twojej.”         

 

                                    

                                                         św. Małgorzata Maria Alacoque