OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27. 05. 2018 – 3. 06. 2018

Dzisiejsza niedziela jest zaproszeniem, by głębiej wejść w tajemnicę Trójcy Świętej. Intelektualnie nie da się Jej ogarnąć, ale możemy w Niej zamieszkać, zanurzyć się. Jako ochrzczeni w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, jesteśmy mieszkańcami Boga. Nie obcymi ani przechodniami, ale Jego dziećmi, uczestniczącymi w Jego życiu. On dziś nas zaprasza do zanurzenia się samym źródle tajemnicy Miłości.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dziś kończy się  też okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.00, a w tygodniu o 17.30.  Serdecznie zapraszamy..

 3. Błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym i dla dzieci  dzisiaj po Mszy o godz. 10.00.

 4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) obchodzimy w czwartek. Serdecznie zapraszamy dzieci komunijne i inne dzieci do sypania kwiatów. O godz. 9.00 Msza św. przy ul. Wzgórze 34. Po Mszy św. procesja. Samochody można zaparkować przy cmentarzu na ul. Rakoniewskiego i pieszo podejść szlakiem rowerowym. Będzie też przygotowany i oznaczony parking na łące przy zjeździe z mostu. Po procesji będzie podstawiony autobus, który odwiezie potrzebujących pod kościół . Msze święte w kościele będą o godz.: 7.00; po procesji około 11.30; o 16.30 i 19.30. O 16.00 nabożeństwo i procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy szczególnie tych, dla których procesja przed południem byłaby zbyt uciążliwa.

 5. Nabożeństwo i procesja w Oktawie Bożego Ciała: w piątek po Mszy wieczornej, w sobotę po Mszy o 7.00, w niedzielę w ramach nieszporów o godz. 16.00.

 6. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św.

 7. W piątek wyjątkowo nie będzie Mszy św. szkolnej. Dzieci zapraszamy na Mszę św. i procesję o 18.00.

 8. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę przed południem. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.

 1. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę o godz. 7.00 w sobotę, po niej spotkanie w salkach.

 2. Ksiądz Franciszek w sobotę będzie świętował  50 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 16.30.

 3. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii.

 4. Intencje Mszy św., które księża odprawią na wakacjach można składać w kancelarii. W kancelarii lub z tyłu kościoła do koszyczka specjalnie przygotowanego można składać intencje, które będą omadlane w trakcie pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

 5. Wyjazd na Noc Pokuty i Wynagrodzenia  do Turzy Śl. 29.05 godz.18.00.  Zapisy w zakrystii.

 6. Apostolstwo Dobrej Śmierci  organizuje 2 czerwca wyjazd  do Turzy Śl na Dzień Skupienia. Wyjazd o godz. 8.00, zapisy w zakrystii.

 7. Spotkanie przed pielgrzymką do Marija Bistrica  odbędzie się w czwartek 7.06 o 19.00 w salkach.

 8. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Gdy dzielisz się swoim chlebem, to go ubywa, gdy dzielisz się swoją wiarą, ona wzrasta.”                                             

                                                         przysłowie francuskie