Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2016 – 24.01.2016

Niedziela
II Niedziela Zwykła


„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.” Zróbcie, jak posłuszni słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć – największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew naszego Zbawcy.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.


 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy.
 2. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas VI.
 3. Na kolędowanie przy żłóbku w naszym kościele zapraszają: Członkowie III Zakonu św. Franciszka w poniedziałek o godz. 16.00; Żywy Różaniec w środę o godz. 17.00; Apostolstwo Dobrej Śmierci w czwartek.
 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę 23.01 o godz. 9.30 wyjeżdża na Dzień Skupienia do Panewnik. Zapisy w zakrystii. Zbiórka na parkingu za Ratuszem.
 5. I Chrześcijański Bal Charytatywny u Cyryla i Metodego rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w sobotę 23 stycznia.
 6. Uczniowie MSP nr 1 zapraszają na jasełka w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele.
 7. Odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Cyryla i Metodego będziemy w tym roku obchodzili w niedzielę 7.02. Przesunięcie związane jest z tym, że 14 lutego przypada I Niedziela Wielkiego Postu, rozpoczniemy wtedy parafialne rekolekcje wielkopostne, a dzieci rozpoczynają ferie zimowe.
 8. Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Pragi i Velehradu, miejsca związanego z naszymi świętymi patronami. Pielgrzymka będzie od 15 do17 kwietnia 2016 roku. Zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii parafialnej.
 9. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej.
 10. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia 2016.
 11. U ministrantów można kupić lekarstwo na grzech zwane Misericordyna.
 12. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Nie możecie podać sobie rąk, jeśli macie zaciśnięte pięści.”

Mahatma Gandhi