OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29. 04. 2018 – 6. 05. 2018

 

Chrystus utożsamia się z tymi, którzy w Niego wierzą. Winna latorośl nie jest bowiem czymś różnym od samego krzewu. Po raz kolejny wracamy do tajemnicy naszego chrztu, przez który staliśmy się jedno z Chrystusem i w którym otrzymaliśmy zbawienie. Owoce, o których mówi dzisiejsza Ewangelia, to przede wszystkim owoce tegoż zbawienia: wiara, wolność, miłość. Dzięki nim zachowujemy przykazania, to one pozwalają pokładać ufność w Bogu nawet wtedy, gdy nasze serce nas oskarża. Pamiętajmy o tym, że Bóg jest większy od naszego serca, jak również o tym, że Oskarżyciel to jedno z imion Złego.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza  jest  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii .

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00.  Serdecznie zapraszamy.

 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30; w niedziele o godz.16.00.

 3. Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w czwartek. Msze św. będą o godz. 7.00; 8.00;  i 18.00. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu   w związku z tym będzie dopiero po tej Mszy św., a okazja do spowiedzi od 15.00 do 18.00.

 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 5. Kandydaci do bierzmowania  mają obowiązkowe spotkanie w piątek – o godz. 18.00 Msza św.

 6. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.

 7. Uroczystość Wczesnej Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Prosimy na tej Mszy św. miejsca w ławkach zostawić dla rodzin i gości tych dzieci.

 8. Pielgrzymka na Górę Św. Anny 1 maja, zapisy w kancelarii, koszt 20 zł.  Błogosławieństwo  wyjeżdżających rowerami o godz. 7.00, motocyklami o 8.00. Wyjazd autokarem o 8.00. Msza św. na Górze św. Anny dla naszych pielgrzymów będzie o 12.oo. Zapisy na wyjazd autobusem w kancelarii.

 9. Dzieci, które uczestniczyły w roratach wyjeżdżają do Kalisza 27.05. Proszę uzupełnić dane w kancelarii parafialnej.

 1. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl.  przypada w tym roku 27.05.  Zapisy w kancelarii.

 2. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii.

 3. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (potocznie nazywanej postem jakościowym) w piątek, 4 maja br., przypadający we wspomnienie św. Floriana – patrona archidiecezji katowickiej, a także hutników, strażaków, koksowników, kominiarzy i piekarzy. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Arcybiskup Katowicki zachęca do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

 4. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 

„Przyszliśmy na świat, by kochać. Żyjemy, by kochać. Umrzemy, by kochać jeszcze  bardziej”.                                                

      św. Józef Cafasso