OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22. 04. 2018 – 29. 04. 2018

 

Jesteśmy wdzięczni Bogu za to, że staliśmy się Jego dziećmi, że On, jako Dobry Pasterz, znając nas i kochając, zgromadził nas w swojej owczarni. Każda Eucharystia, sprawowana wspólnie z innymi, nam o tym przypomina. Jednocześnie, jako owczarnia Chrystusa, chcemy dzielić ze swym Pasterzem Jego troski. Między innymi tę, aby też inne owce przyprowadzić do owczarni. Dlatego nie zamykajmy się w poczuciu zadowolenia, ale bądźmy gotowi, aby Dobry Pasterz poprzez naszą miłość, wrażliwość i ofiarność szukał i odnalazł tych, którzy zaginęli.

 

 

Kolekta dzisiejsza  jest  przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii  /kaplica przedpogrzebowa/ .

 

 

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nieszpory dzisiaj o 16.00 Serdecznie zapraszamy.

 2. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku odbędzie się na Wzgórzu. Mieszkańców Wzgórza i okolic, którzy są chętni do pomocy przy budowie ołtarzy zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy wieczornej na probostwo.

 3. Nabożeństwo z modlitwą o urodzaje z racji święta św. Marka z procesją do krzyża misyjnego w środę po Mszy o godz.7.00.

 4. Maturzystów zapraszamy na Mszę św. w środę o godz. 18.00.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 8. Spotkanie dla zapisanych na pielgrzymkę do Marija Bistrica z pobytem w Medjugorie w czwartek o godz. 19.15 w salkach.

 1. Mężczyzn zapraszamy na kolejne spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek.  O 18.00 Msza św.,potem  nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity i spotkanie w salkach.

 2. Msza szkolna w piątek o 16.30. Przed Mszą św. spowiedź dla uczniów klas VI i VII.

 3. Pielgrzymka na Górę Św. Anny 1 maja, zapisy w kancelarii, koszt 20 zł. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających rowerami o godz. 7.00; motocyklami o 8.00. Wyjazd autokaru o 8.00.

 4. Dzieci, które uczestniczyły w roratach wyjeżdżają do Kalisza 27.05. Proszę uzupełnić dane.

 5. Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. przypada w tym roku 27.05.  Zapisy w kancelarii.

 6. Zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca, przyjmujemy wraz z zaliczką w kancelarii.

 7. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Nie ulegaj nigdy tak dalece smutkom, żebyś zapomniał o radości ze zmartwychwstania Chrystusa”.                                              

                                                         św. Matka Teresa z Kalkuty