OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8. 04. 2018 – 15. 04. 2018

 

Jezus przychodzi pomimo zamkniętych drzwi i pozwala dotknąć swoich ran, tak aby Tomasz uwierzył. Po raz kolejny przekonuje wylęknionych uczniów o swoim zmartwychwstaniu. Ale to przychodzenie ma jeszcze inny wymiar. Kiedy Zmartwychwstały dotyka ludzkiej niewiary i lęku, kiedy dotyka naszych ran mówi o swoim miłosierdziu. Dobrze jest więc zobaczyć, że Jego rany to nasze rany i że najczulsza miłość Boga objawia się w przyjęciu przez Niego naszej kruchości.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza  jest  przeznaczona jest na Caritas Archidiecezji .

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00. Dzisiaj też „Wieczór Miłosierdzia” o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Gdyby ktoś chciał się podzielić z potrzebującymi jakimiś ubraniami, to proszę się zgłosić na probostwo.

 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 8.00 i na spotkanie wielkanocne w salkach.

 4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy jutro. W czasie Mszy o godz. 18.00 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – ulotki z informacją są z tyłu kościoła. Po Mszy św. będzie spotkanie w salkach dla tych, którzy brali udział w konkursie plastycznym i przystąpili do Duchowej Adopcji.

 5. Zespół charytatywny zapraszamy na Mszę św. we wtorek o 18.00, a po Mszy św. spotkanie w salkach.

 6. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w środę o godz. 16.30.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP  w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 8. Krąg Biblijny ma spotkanie w środę o godz. 19.00 w salkach.

 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 10. Mężczyzn zapraszamy na kolejne spotkanie „Bractwa św. Józefa” w czwartek. O godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salkach.

 11. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź uczniów kl. IV.

 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem zbiórka „Śląskie dla Aleppo”. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

„Jezus mógł zejść z krzyża, ale wolał powstać  z  grobu”                                                 

                                                                    św. Augustyn