OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1. 04. 2018 – 8. 04. 2018

 

Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii .

 

 

 1. Uroczyste nieszpory kończące obchody Triduum Paschalnego dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Jutro (II dzień świąt) nie ma nieszporów i Mszy św. o godz. 19.30.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 4. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia w tygodniu po Mszy wieczornej.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 6. Konwent czyli wielkanocne spotkanie księży naszego dekanatu w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie też zapraszamy na wspólną modlitwę o uświęcenie duchowieństwa.

 7. W tym tygodniu nie ma czwartkowej adoracji i spowiedzi.

 8. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia. W tym dniu odbędzie się liczenie wiernych. Organizujemy też wyjazd do Łagiewnik godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy też na „Wieczór Miłosierdzia” o 17.30 w naszym kościele.

 9. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w tym roku 9 kwietnia. W tym dniu w czasie Mszy o godz. 18.00 będzie można przystąpić do  Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne (służba liturgiczna, szafarze, organista, męska schola, kościelni, sprzątanie, parafianom za obecność). Bóg zapłać też siostrze Salvatrix i tym, którzy jej pomagali w wystroju kościoła. Bóg zapłać za ofiary na Boży Grób i świąteczny wystrój kościoła, zebrane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Bóg zapłać za życzenia, które dotarły do nas przeróżnymi drogami i w ogóle za życzliwość, której my księża doznaliśmy w tych dniach z waszej strony.

 2. Musical „Życie Maryi” w wykonaniu młodzieżowego zespołu „Guadelupe” z Lublina 15.04 o 17.30 w Domu Kultury w Szczygłowicach. Szczegóły na plakacie. Gdyby ktoś chciał udzielić młodzieży noclegu, proszę się zgłosić w zakrystii.

 3. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Kolekta w przyszłą niedzielę na Caritas archidiecezji, a przed kościołami zbiórka na inicjatywę „Śląskie – dzieciom z Aleppo”.

 

 

„Jeżeli człowiek tyle zabiegów czyni, aby żyć dłużej, to ileż ich czynić powinien, aby żyć wiecznie!”                                                 

                                                                    św. Augustyn