OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18. 03. 2018 – 25. 03. 2018

 

Począwszy od piątej niedzieli Wielkiego Postu, Kościół coraz bardziej koncentruje uwagę na tajemnicy krzyża. Czyni to jednak nie po to, byśmy współczuli cierpiącemu Jezusowi i litowali się nad Nim, ale byśmy przyjęli owoce Jego męki i śmierci. Jezus zapowiada swoją mękę jako wywyższenie, gdyż to właśnie w krzyżu nastąpił tryumf nad szatanem i jego dziełami oraz najpełniej objawiła się Boża miłość do każdego człowieka. Jeśli wierzymy tej miłości i pozwalamy się jej ogarnąć, stajemy się zdolni do tego, by rozpoznać i ukochać doświadczenie krzyża również w naszym życiu. A wtedy będziemy w nim widzieć już nie samo cierpienie, ale drogę, która przez umieranie dla siebie prowadzi nas do wydania plonu na życie wieczne.


 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii / kaplica przedpogrzebowa /.

 

 

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.45.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę w poniedziałek o godz. 18.00 i na spotkanie w salkach.

 3. Mężczyzn zapraszamy na spotkanie „Bractwa św. Józefa” w poniedziałek. O godz. 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w salkach.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Schola dziecięca zaprasza wszystkie chętne dzieci na próby w czwartek o 16.30

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30.  Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas VI VII oraz  gimnazjalnych.

 9. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek po Mszy wieczornej. Początek w naszej parafii.

 10. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 11. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 24.03 do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

 12. Spektakl muzyczny „Popiełuszko apostoł odwagi” z przyczyn od nas niezależnych został odwołany.

 13. Musical „Życie Maryi” w wykonaniu młodzieżowego zespołu „Guadelupe” z Lublina odbędzie się 15 kwietnia o 17.30 w Domu Kultury w Szczygłowicach. Szczegóły na plakacie. Gdyby ktoś chciał udzielić młodzieży noclegu proszę się zgłosić w zakrystii.

 14. Niedziela Palmowa przypada 25.03. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Dzieci prosimy żeby przyszły z palmami na Mszę św. o 10.00 (będzie procesja). Uroczyste poświęcenie palm przed Mszą św. o 11.30 –  wtedy gromadzimy się przy krzyżu misyjnym.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem grupy parafialne przeprowadzą zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

 

„Największa cnota to umiejętność zachowania umiaru we wszystkim.”                                                  

                                                                        św. Antoni Pustelnik