OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4. 03. 2018 – 11. 03. 2018

 

Jezus w świątyni jerozolimskiej chce przebywać w tym, co należy do Ojca. Ale to święte miejsce stało się placem targowym, pełnym małych, gorączkowo prowadzonych interesów. Bóg dla wielu stał się dodatkiem do życia, czasem bardzo wygodnym dla pomnażania doraźnych zysków. Jeśli świętość przestanie być święta, jeśli Dekalog straci znaczenie człowiek zagubi poczucie nadprzyrodzonego celu swego życia, przylgnie do ziemi i utraci swoją godność. Potrzebujemy oczyszczenia świątyni naszego serca; potrzebujemy Chrystusa, który jest mocą mądrością Bożą.

 

 

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.45.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Seniorów zapraszamy na mszę w poniedziałek 5.03 o godz. 8.00. Po mszy spotkanie w salkach.

 3. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19.00  w salkach.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Schola dziecięca zaprasza wszystkie chętne dzieci na próby w czwartek o 16.30.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30.  Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas IV. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 8. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy wieczornej. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie nabożeństwa DK można składać w zakrystii.

 9. Chcemy jak w zeszłym roku zorganizować całonocne czuwanie w ciemnicy w Wieki Czwartek i przy Bożym Grobie w Wielki Piątek. Zapisy w zakrystii.

 10. Zapraszamy mężczyzn i chłopców od 16 roku życia na Męską Nocną Drogę Krzyżową szlakiem górskim. Odbędzie się ona w piątek 16 marca. Trasa: Wisła Jawornik – Soszów – Wisła Dziechcinka. Wyjazd autokarem spod kościołów (Szczygłowice 20.30, Knurów MB Częstochowskiej 20.45, Gierałtowice 21.00). Planowany powrót ok. 3.00 w nocy. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 11. Film „Gurgacz – Kapelan Wyklętych” w sobotę 10.03 w Kinie Scena Kultura w Knurowie o godz. 14.00. Jest to historia polskiego jezuity skazanego w procesie pokazowym na karę śmierci. Ilość miejsc na film jest ograniczona, rezerwacje biletów telefonicznie lub w kasie kinie.

 12. Spektakl muzyczny „Popiełuszko apostoł odwagi” odbędzie się 21.03 o godz. 18.00 w Domu Kultury w Szczygłowicach. Jest możliwość zorganizowania autokaru na wspólny wyjazd. Zapisy w kancelarii.

 13. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne MSP1 zaprasza rodziców wraz z dziećmi z roczników 2011 i 2012 na spotkanie poświęcone zasadom przyjęcia do przedszkola i klas I. Spotkanie odbędzie się 5.03 o g.17.00.

 14. Wielkopostny dzień skupienia dla nauczycieli naszego dekanatu w poniedziałek 12 marca w naszym kościele o 17.30. Okazja do spowiedzi, o 18.00 msza a po niej spotkanie w salkach.

 15. Cyfrowa mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat przy sklepie Intermarche, ul. Szpitalna 42   w dniach 5 – 7 marca. Szczegóły na plakacie.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Jeżeli nie zaniedbacie modlitwy, w waszej duszy nie zabraknie Bożej miłości.”                                       

                                                       św. Ojciec Pio