OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25. 02. 2018 – 4. 03. 2018

 

Na Górze Przemienienia Bóg jeszcze raz objawił miłość ojcowską wobec swego jedynego Syna. Jezus jednak nawet wówczas, gdy ukazał uczniom swoją Boską chwałę, przygotowywał się na niewymowne cierpienie dla zbawienia człowieka i pamiętał o konieczności wypełnienia swojej misji w posłuszeństwie Ojcu. Papież Jan Paweł II niedługo przed swoim odejściem do nieba rozważał tę tajemnicę i wywyższając miłość Bożą, kontemplował fakt, że Bóg ocalił Abrahamowego syna, Izaaka, własnego zaś Syna nie oszczędził, ale Go za nas wydał…

 

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiaj rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne: „Bóg Ciebie szuka”, które poprowadzą siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw. Nauki rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę w ramach Mszy o godz. 8.00 i 18.00. Dzisiaj zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 17.30. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne rodziców, których dzieci przygotowują się do wczesnej i I komunii św. oraz rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. We wtorek, w ramach rekolekcji, zapraszamy wszystkich parafian na czuwanie: „Uwierzcie Miłości”.

 3. Rekolekcje szkolne dla MSP1 rozpoczynamy od poniedziałku.

 4. Wyjazd do Turzy Śl. na Noc Pokuty i Wynagrodzenia w środę, 28. III. o 18,oo. Zapisy w zakrystii.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30.  Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci po wczesnej komunii i dla klas III. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 8. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy wieczornej. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie nabożeństwa DK, można składać w zakrystii.

 9. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę,3. III. do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do czwartku włącznie. Przed świętami, w sobotę, 24. III. będziemy jeszcze raz odwiedzali chorych.

 10. Członków Żywego Różańca zapraszamy ma Mszę w sobotę 3.03 o godz. 7.00. Po Mszy spotkanie w salkach.

 11. Cyfrowa mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat przy sklepie Intermarche, ul. Szpitalna 42   w dniach 1 – 2  i  5 – 7 marca. Szczegóły na plakacie.

 12. Zbiórka elektrośmieci na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeży Kości Słoniowej w Afryce będzie w naszej parafii do wtorku, 27. II. do godz. 13.oo. Sprzęt składamy w garażu.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta na zakończenie rekolekcji na potrzeby zgromadzenia sióstr, które prowadzą rekolekcje. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem dzisiaj w całej Polsce zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Zawsze czyń coś dobrego, aby diabeł zastał cię    zajętym .”      

św. Hieronim