OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02. 2018 – 25.02. 2018

Jezus udając się na pustynię, by odbyć czterdziestodniowy post, prowadzony był przez Ducha Świętego. Mógł się oprzeć każdej pokusie szatańskiej, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem, której nie zdołał naruszyć zły duch. Nasza wielkopostna pokuta swoje motywy znajduje w wierze i w miłości do Boga. Nie może być pustym gestem ani czynnością niewolniczą, wymuszoną zewnętrznymi okolicznościami, choćby nawet świętymi. Przez chrzest, który nas wybawił z potopu grzechu, staliśmy się przybranymi dziećmi Boga, kierowanymi przez Ducha Bożego, i dlatego autentyczne chrześcijańskie nawrócenie dokonuje się w wolności i radości.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Nieszpory odpustowe dzisiaj o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

 2. Dzisiaj Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy,aby wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości, podejmując abstynencję na okres Wielkiego Postu.

 3. W poniedziałek o 7.00 Msza za ++ parafian, księży i siostry zakonne. Serdecznie zapraszamy.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w środę o godz. 16.30 w salkach.

 6. Krąg Biblijny ma spotkanie w środę o godz. 19.00 w salkach.

 7. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci klas V. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 9. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy wieczornej. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie nabożeństwa DK, można składać w zakrystii.

 10. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach. W związku z tym przypominamy uchwałę II Synodu naszej archidiecezji: „Chrztu św. należy udzielać w niedziele w czasie Mszy św. Tylko w sytuacjach wyjątkowych można chrzcić poza Mszą.” Bardzo prosimy wziąć to pod uwagę (ponieważ coraz częściej rodzice proszą o chrzest poza Mszą), jednocześnie informujemy, że w niedzielę chrzcielną, chrzty będą udzielane tylko podczas Mszy chrzcielnej.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.00 udzielać będziemy indywidualnego błogosławieństwa dzieciom oraz matkom w stanie błogosławionym.

 12. Wyjazd do Turzy Śl. na Noc Pokuty i Wynagrodzenia w środę, 28 lutego o godz. 18.oo. Zapisy w zakrystii.

 13. Parafialne rekolekcje wielkopostne: „Bóg Ciebie szuka”, które poprowadzą siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw, odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego.

 14. Wieczór Uwielbienia w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

     „Serce, które kocha nigdy się nie starzeje.”                                                                     

Sokrates