OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.02. 2018 – 18.02. 2018

W czasach Jezusa człowiek trędowaty miał przebywać w odosobnieniu, poza obozem, mieć rozdarte szaty i włosy w nieładzie. Kiedy patrzymy na ukrzyżowanego Pana, który został zabity poza miastem, udręczony i oszpecony, widzimy, że podzielił los tych, którzy skazani byli na izolację. Jezus nie szukał własnej chwały, lecz dobra wszystkich. Odtąd nikt z nas nie musi wegetować poza obozem, odrzucony, wyobcowany. Nasz Pan z wielką delikatnością wkracza we wszelkie nasze osamotnienie.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Msze o godz.: 7.00, 16.30 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 r. życia) i post ilościowy ( 1 posiłek do syta, 2 razy lekkie – obowiązuje między 18 a 60 rokiem życia).

 3. Ze względu na Popielec spotkania III Zakonu św. Franciszka oraz Kręgu Biblijnego odbędą się tydzień później, 21 lutego.

 4. Czterdziestogodzinne nabożeństwo, które polega na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie w naszej parafii w czwartek od 8.30 do 18.00. W tym dniu będzie też okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00; w piątek Adoracja od 8.30 do 16.00, w sobotę od 8.30 do 18.00.

 5. Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na Mszę św. w czwartek o 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce.

 6. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci klas IV. Po Mszy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci.

 7. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek po Mszy wieczornej. Zalecki za zmarłych, których będziemy polecać Panu Bogu w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

 8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. porannej i w ramach Drogi Krzyżowej.

 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00.

 10. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 28 do 31 lipca.

 11. Odpust parafialny będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę. Już w sobotę o 17.30 zapraszamy na Uroczyste I Nieszpory odpustowe. W niedzielę nieszpory o 16.00, nie będzie nabożeństwa Gorzkich Żali.

 12. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 25 do 28 lutego.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Ludzie radośni są silni w miłości bliźniego.”                                                                     

św. Arnold Jansen