OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28. 01. 2018 – 4. 02. 2018

W Starym Testamencie lud Izraela lękał się słuchać Boga na Horebie, dlatego Bóg powołał proroków, aby głosili Jego słowo. W Nowym zaś On sam przemawia do ludzkich serc przez swego Syna; wcielone Słowo. Jest to nowa nauka z mocą, głoszona przez Tego, który ma władzę, niosąca światło wolność uwięzionym w niewoli grzechu. Otwórzmy dziś na nią nasze serca, abyśmy mogli doświadczyć zbawienia od zła oraz nowego życia w wolności dzieci Bożych.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

  1. Nieszpory niedzielne  dzisiaj o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.

  2. Adoracja przy żłóbku w intencji obrony życia w poniedziałek po Mszy wieczornej. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziców oczekujących dziecka, tych którzy podjęli duchową adopcję i wszystkich zainteresowanych obroną życia.

  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

  4. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

  5. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy w piątek. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.00, 16.30 (w intencji dzieci wczesnokomunijnych i po I komunii św.) i o godz. 18.00. W czasie każdej Mszy św. święcimy gromnice. Kolekta na zakony kontemplacyjne.

  6. Błogosławieństwa św. Błażeja, w którym zawarta jest prośba o zachowanie od chorób, zwłaszcza gardła, udzielimy w sobotę 3.02 po każdej Mszy.

  7. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.

  8. Odpust parafialny będziemy obchodzili 18 lutego. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Tomasz Radkowski, nasz były wikariusz.

  9. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Bóg nie tyle patrzy na wielkość naszych dzieł, ile na miłość z jaką tych dzieł dokonujemy.”                                                                     

św. Teresa z Avila