OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14. 01. 2018 – 21. 01. 2018

Kapłan Heli i św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Przymierza, wskazują na przychodzącego Boga. Heli mocą swojej posługi rozpoznaje głos Pana i jako pierwszy uczy Samuela gotowości do słuchania Bożego słowa. Św. Jan natomiast wskazuje swym uczniom na Jezusa – Baranka Bożego. Otrzymane na chrzcie namaszczenie dało także nam udział w godności kapłańskiej i prorockiej Chrystusa, a więc uzdolniło nas do rozpoznawania przyjścia Boga i odpowiadania na Jego wezwanie. Jeśli jednak chcemy stać się sługami Słowa, niosąc Je innym, potrzebna nam jest umiejętność pozostania “w cieniu”, byśmy nie przesłaniali mocy i blasku Jezusa.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii /remont Domu Katechetycznego/.

 

 

 1. Ogłoszenia rozpoczynamy nietypowo. Uwaga na oszusta, złodzieja! Chodzi z prezentami rzekomo pochodzącymi od proboszcza, za które kasuje 600 zł  i informuje, że pieniądze zostają przekazane na cele naszej parafii. Informujemy, że ani ks. proboszcz, ani nikt z księży nie wysyła nikogo, aby chodził po domach i zbierał jakiekolwiek datki na cele parafii. Prosimy nie dawać nikomu żadnych pieniędzy i najlepiej od razu zawiadomić policję!

 2. Dzisiaj w naszej parafii oddajemy cześć naszym św. patronom. Po każdej Mszy św. odmówimy wspólnie modlitwę za parafię przez ich wstawiennictwo. Dziś też obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00.

 3. Jasełka w wykonaniu dzieci z Koła Biblijnego z MSP nr 1 w Knurowie odbędą się 14.01 w naszym kościele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 4. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 5. Spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych w czwartek 18 stycznia po Mszy wieczornej.

 6. Na czas kolędy nie ma w czwartki Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

 7. Msza szkolna w piątek o godz. 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas IV.

 8. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 9. Msza w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 18.00. Przed Mszą Adoracja przy żłóbku a po Mszy spotkanie w salkach. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje też wyjazd na adorację przy żłóbku w Panewnikach. Wyjazd 20 stycznia o godz. 10.00 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.

 10. Jasełka w wykonaniu dzieci z naszej parafii w przyszłą niedzielę o 15.30 w naszym kościele.

 11. Charytatywny koncert „Kolędujemy dla Dominiki” w przyszłą niedzielę o 17.30 w naszym kościele. Wystąpi m. in. nasz parafianin pan Adam Sobierajski. Szczegóły na plakacie.

 12. Mamy jeszcze wolne intencje Mszy św.

 13. Bal charytatywny odbędzie się 27.01.2018 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej. Gdyby ktoś chciał upiec ciasto, to prosimy się zgłosić w kancelarii.

 14. Zapisanych uczestników na pielgrzymkę do Marija Bistrica wraz z pobytem w Medjugorie prosimy o wpłacanie zaliczki w kwocie 300 zł w kancelarii.

 15. Rejestracja potencjalnych dawców szpiku dzisiaj w Domu Kultury w Szczygłowicach w godz. od 15.00 do 21.00.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na budowę kościoła św.o. Pio w Tychach.

 

„Miłość rodzi się w sercu, wyraża się słowem, ale żyje czynem.”                                                                     

 

św. Józef Sebastian Pelczar