<>

Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2016 – 17.01.2016

Niedziela
Święto Chrztu Pańskiego


Przeżywamy dziś w liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w szeregu ludzi grzesznych, proszących św. Jana Chrzciciela o chrzest pokuty. Ale Ojciec nazywa Go „Synem umiłowanym”, w którym ma upodobanie, a Duch Święty zstępuje na Niego i spoczywa na Nim. Poprowadzi Go na pustynię, do Galilei i Jerozolimy, na Golgotę. Ten sam Duch i teraz napełnia wodę życiodajną mocą, by wszyscy w niej zanurzeni w sakramencie chrztu stawali się nowym stworzeniem. Obchodząc dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego, pragniemy zastanowić się nad rzeczywistością naszego chrztu świętego. Wielu jest ochrzczonych ale czy prawdziwie wierzących? Dlatego dziś odnówmy szczerze przyrzeczenia chrzcielne i starajmy się według nich żyć. Odnówmy w sobie pragnienie życia pełnią łaski otrzymanej na chrzcie świętym.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.


 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy.
 2. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas V.
 3. W tym tygodniu obchodzimy III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy porannej i wieczornej.
 4. Nabożeństwo Fatimskie w środę 13.01 rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00
 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów Cyryla i Metodego w czwartek po Mszy porannej i przed wieczorną o 17.45.
 6. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie w piątek o godz. 18 Msza św.
 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci 23.01 o godz. 9.30 wyjeżdża na Dzień Skupienia do Panewnik. Zapisy w zakrystii. Zbiórka na parkingu za Ratuszem.
 8. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, dobrym słowem i ofiarą materialną wsparli akcję Kolędników Misyjnych w naszej parafii. Dzięki waszej ofiarności na pomoc Malgaskim dzieciom zebraliśmy 2477 zł.
 9. Odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Cyryla i Metodego będziemy w tym roku obchodzili w niedzielę 7.02. Przesunięcie związane jest z tym, że 14 lutego przypada I Niedziela Wielkiego Postu, rozpoczniemy wtedy parafialne rekolekcje wielkopostne, a dzieci rozpoczynają ferie zimowe.
 10. Zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Pragi i Velehradu, miejsca związanego z naszymi świętymi patronami. Pielgrzymka będzie od 15 do17 kwietnia 2016 roku. Zapisy i bliższe szczegóły w kancelarii parafialnej.
 11. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej.
 12. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia 2016.
 13. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym artykuł „Lekarstwo na grzech”. My też mamy lekarstwo na grzech zwane Misericordyna. Można je nabyć u ministrantów, w zakrystii lub kancelarii parafialnej
 14. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem.”

Dante Alighieri