OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31. 12. 2017 – 7. 01. 2018

To niby takie oczywiste: pobraliśmy się i teraz jesteśmy rodziną. Niekiedy dość szybko okazuje się, że to, co wydawało się tak proste, nie przychodzi z łatwością. Kiedy zrezygnować ze swojego zdania, a kiedy przy nim trwać? Co robić, kiedy zupełnie nie wiemy, co będzie dobre? Pewnie potrzeba czasu i umiejętności pokornego słuchania, żeby jak św. Józef mieć w sobie odwagę i gotowość do nieprzewidzianych zmian. On po prostu „wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu”.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Po Mszy o godz. 10,00 będziemy udzielali błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym i dzieciom. Jest to też w tradycji świeckiej „Sylwester”. Nie będzie Mszy o 19.30. Msza na zakończenie Roku o 16.30 a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, z prośbą o błogosławieństwo na Nowy Rok.

 2. Oktawa Bożego Narodzenia kończy się 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę.

 3. Zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu pani Anny Tchórzewskiej – naszej parafianki, studentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, śpiewała w zespole pieśni i tańca „Mazowsze”, obecnie śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert odbędzie się 1 stycznia o godz. 17.30 w naszym kościele. W tym dniu nie będzie nieszporów.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą duszpasterską w sobotę 13 stycznia.

 5. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w sobotę, 6 stycznia o 7.00.

 6. Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w sobotę. Msze św. jak w niedziele.

 7. Na czas kolędy nie ma w czwartki całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 8. Mamy jeszcze wolne intencje Mszy św., w związku z tym, że mamy jeszcze jednego księdza do pomocy.

 9. Bal charytatywny odbędzie się 27.01.2018 roku. Zaproszenia do odbioru w kancelarii parafialnej.

 10. Pielgrzymka do Marija Bistrica – narodowego sanktuarium Chorwatów, wraz z pobytem w Medjugorie i wypoczynkiem nad Adriatykiem od 3 do 12 lipca – szczegóły w kancelarii.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta 1 stycznia na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W sobotę, 6. 01. na  misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Bądźcie zawsze objawieniem Chrystusa i Jego miłosiernej miłości.”                                                                     

św. Jan Paweł II