OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. 12. 2017 – 31.12. 2017

Podobnie jak król Dawid pragniemy zbudować Bogu świątynię. Żeby było wiadomo, gdzie jest, gdzie Go można znaleźć. Świątynię piękną i trwałą, na miarę naszych możliwości i naszego wyobrażenia o wielkości Boga. Budujemy ją z najbardziej wzniosłych pojęć, subtelnych poruszeń serca, tkamy misterne zasłony definicji. Tu będziesz, mówimy do Boga, i na chwilę czujemy się bezpiecznie. Ale Bóg się wymyka, nie może usiedzieć na miejscu. Jest wszędzie. „Z nami”.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 1. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.30 i 19.30. Zapraszamy na czuwanie przed „Pasterką”, o godz. 23.30, które przygotowuje młodzież naszej parafii.

 2. W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze jak w niedzielę. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory kolędowe o godz. 16.00.

 3. W II dzień świąt nie ma nieszporów i Mszy o godz. 19.30.

 4. Święcenie wina z okazji Święta św. Jana w środę po każdej Mszy św. Używa się go potem w różnych niedomaganiach organizmu.

 5. Msza św. z błogosławieństwem dzieci w Święto Młodzianków w czwartek o godz. 10.00. Nie ma całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Po Mszy o godz. 10.00 będziemy udzielali błogosławieństwa matkom w stanie błogosławionym i dzieciom. Jest to też w tradycji świeckiej „Sylwester”. Nie będzie Mszy o 19.30. Msza na zakończenie Roku o 16.30 a po niej nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, z prośbą o błogosławieństwo na Nowy Rok.

 7. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki.

 8. Mamy jeszcze wolne intencje Mszy św., w związku z tym, że mamy jeszcze jednego księdza do pomocy.

 9. Bal charytatywny odbędzie się 27.01.2018 roku. Zaproszenia do odbioru w kancelarii parafialnej.

 10. Pielgrzymka do Marija Bistrica – narodowego sanktuarium Chorwatów, wraz z pobytem w Medjugorie i wypoczynkiem nad Adriatykiem od 3 do 12 lipca – szczegóły w kancelarii.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w pasterkę na Fundusz Obrony Życia. Kolekta w I dzień świąt na potrzeby parafii, w II dzień świąt na Wydział Teologiczny UŚ a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

 

 

„Jeżeli chcemy przeżyć prawdziwą radość świąt Bożego Narodzenia, pozwólmy Bogu narodzić się w naszej duszy.”                                                                     

bł. Jerzy Popiełuszko