OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.12. 2017 – 17.12. 2017

 „Pocieszcie, pocieszcie mój lud”. Współczujące spojrzenie nie pozwala nam dłużej milczeć. Nadzieja nie jest naszą własnością. Nikt, kto widzi i słyszy, nie może pozostać bezczynnym obserwatorem. Początkiem Ewangelii jest „głos wołającego na pustyni”. Trzeba wołać, bo znękany świat przestał czekać, bo już się niczego nie spodziewa. W środku bogatego świata człowiek doświadcza jałowej ziemi pustyni. Kto go pocieszy?

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii / opał  / 

 

 

 1. Nieszpory  dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o 16.30.Zachęcamy, aby ojcowie przychodzili ze swoimi dziećmi, bo roraty są poświęcone św. Józefowi, który jest wzorem męskości.

 3. Objawienia MB z Guadalupe  będą tematem spotkania we wtorek po Mszy wieczornej w salkach. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych a zwłaszcza tych, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na spotkaniu obecne będą osoby, które odwiedziły to Sanktuarium w Meksyku.

 4. III Zakon św. Franciszka  zaprasza na spotkanie w środę o godz. 16.30 w salkach.

 5. Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo  naszych św. patronów w czwartek po Mszy porannej i o godz. 17.45.

 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salkach.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek.  Spowiedź od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 10. Organizujemy konkurs: Kiedy i gdzie miało miejsce najstarsze oficjalnie uznane przez Kościół objawienie Matki Bożej podczas, którego pozostawiła ona swój wizerunek przedstawiający ją jako brzemienna dziewicę? Odpowiedzi do 10 grudnia proszę wrzucać do skrzynki przy probostwie.

 11. Plan Odwiedzin Duszpasterskich jest w gablotce i na stronie internetowej. W gazetce do Święta Trzech Króli. Dzisiaj kolęda: I ul. Różana, Jęczmienna 33-1; II Kwiatowa 33-1; III Stokrotki 25-1.

 12. W zakrystii można się zaopatrzyć w świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, opłatki, kalendarze „Z tej Ziemi”, lampiony roratnie.

 13. „Wigilia bez Granic” to akcja prowadzona przez Caritas Polska wraz z Instytutem Myśli Schumana. Celem akcji jest zaproszenie obcokrajowca mieszkającego na terenie Polski na wieczerzę wigilijną. Rodziny, które chciałyby zaprosić obcokrajowców (studentów, pracowników sezonowych) proszone są o zarejestrowanie się na stronie: www.wigiliabezgranic.com.

 14. IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” w piątek 29 grudnia br. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Wykonawcy to in. Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Katarzyna Moś, Mieczysław Szcześniak. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

 15. II Knurowski Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w parku Ogana 16 i 17 grudnia w godz. 17.00 – 20.00.

 16. Dzisiaj Dzieci Maryi organizują kiermasz świąteczny. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje.

 17. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską 22.12 tj. w piątek do południa.

 18. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 

„Mamy potężny łącznik z Bogiem. Tym łącznikiem jest modlitwa.”                                                                     

              bł. Michał Sopoćko