OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.12. 2017 – 10.12. 2017

 Czasem spada na nas nagle, czasem dojrzewa powoli, wspomagane kaprysami losu albo kolejnym fiaskiem naszych dobrych chęci – poczucie, że wszystko dzieje się tak, jakby Boga nie było. Mamy wrażenie, jakbyśmy błąkali się po wielkim domu, który nam zostawił, wyjeżdżając w daleką podróż. Czy rzeczywiście tu był? Czy powróci kiedyś? Skąd tyle zła? Jak długo jeszcze? Zgiełk pytań, na które nie możemy znaleźć odpowiedzi. A może przestaliśmy już pytać? Dziś zaczyna się Adwentczas powrotu do zapomnianych pytań, czas spodziewania się, czas nadziei.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii /wystrój świąteczny kościoła / .

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości wyłożonej na stoliku z tyłu kościoła –  z intencją ofiarowania tego wyrzeczenia za rodzinę.

 2. Roraty dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 18,00 a w piątek o 16.30. W tym roku w sposób szczególny zachęcamy, żeby ojcowie przychodzili ze swoimi dziećmi, bo roraty są poświęcone św. Józefowi, który jest wzorem męskości.

 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 8.00 i na spotkanie do salek.

 4. Uroczysta Msza św. z okazji „Barbórki” jutro o godz. 10.00 – serdecznie zapraszamy.

 5. We wtorek o godz. 17.15  będziemy gościć w naszej parafii św. Mikołaja – serdecznie zapraszamy.

 6. Adoracja Najświętszego  Sakramentu w czwartek. Spowiedź od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 7. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu swoje święto obchodzą nasze Siostry Służebniczki. Msza św. w ich intencji w klasztorze o godz. 7.00.

 8. Dzieci Maryi wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszamy na Mszę św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP tj. w piątek o godz. 16.30.

 9. Organizujemy konkurs: Kiedy i gdzie miało miejsce najstarsze oficjalnie uznane przez Kościół objawienie Matki Bożej podczas, którego pozostawiła ona swój wizerunek przedstawiający ją jako brzemienna dziewicę? Odpowiedzi do 10 grudnia proszę wrzucać do skrzynki przy probostwie.

 10. Plan Odwiedzin Duszpasterskich umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej.

 11. W zakrystii można się zaopatrzyć w świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, opłatki, kalendarze „Z tej Ziemi”, lampiony roratnie.

 12. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi organizują kiermasz świąteczny. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje dla dzieci.

 13. „Wigilia bez Granic” to akcja prowadzona przez Caritas Polska wraz z Instytutem Myśli Schumana. Celem akcji jest zaproszenie obcokrajowca mieszkającego na terenie Polski na wieczerzę wigilijną. Rodziny, które chciałyby zaprosić obcokrajowców (studentów, pracowników sezonowych) proszone są o zarejestrowanie się na stronie: www.wigiliabezgranic.com.

 14. IV edycja koncertu „Betlejem w Spodku” w piątek 29 grudnia br. Spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. Wykonawcy to in. Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Katarzyna Moś, Mieczysław Szcześniak. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

„Moją telewizją jest tabernakulum.”                                                                     

św. Matka Teresa z Kalkuty