OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.11. 2017 – 3.12. 2017

 Ten, który jest Królem, jest też Pasterzem. Szuka swoich owiec, służy im i czeka, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Pozwala im podejmować decyzje i doświadczać ich skutków. Te z nich, które wybrały dobro i świętość, zapytają Go: “Kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie, spragnionym i daliśmy Ci pić?”. Nie wiedzą o swej doskonałości, bo są skupione na potrzebach bliźniego. Prawdziwa świętość nie wie o sobie.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 

 1. Nieszpory dzisiaj o 16.00, serdecznie zapraszamy. Wieczór Uwielbienia dzisiaj o godz. 17.45  w naszym kościele.

 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek. O 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w kościele.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 – 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 5. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę przed południem. Przed świętami też będziemy odwiedzać chorych, można skorzystać z jednej i z drugiej okazji. Zapisy do czwartku w zakrystii lub kancelarii.

 6. Wyjazd do Turzy na noc pokuty w środę, 29.11 o godz. 18.00.  Zapisy w zakrystii.

 7. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje 2 grudnia br. wyjazd do parafii św. Mikołaja w Pierśćcu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 7.30, płatne w autokarze.

 8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej komunii i dla klas III.

 9. Gdyby ktoś chciał ofiarować choinki do naszego kościoła na wystrój świąteczny, to proszę się zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

 10. Plan Odwiedzin Duszpasterskich do świąt umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

 11. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach 28 do 31 lipca 2018 r.

 12. Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, opłatki, kalendarze „Z tej Ziemi” (Śląski kalendarz przedstawiający postać Sługi Bożego – ks. Jan Macha), lampiony roratnie.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Jeśli przestaniesz mówić do Boga, modlić się, nie spotkasz Jezusa i nie usłyszysz Go mówiącego do ciebie .”                                                                     

bł. Michał Sopoćko