Ogłoszenia duszpasterskie 3.01.2016 – 10.01.2016

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim


Trudno być człowiekiem twórczym, pełnym radości i optymizmu, jeśli uważamy, że wszystko jest w rękach niezrozumiałego i budzącego lęk przeznaczenia. Jednak w miarę jak odkrywamy, że przeznaczeniem każdego z nas jest Miłość – ta, która oświeca każdego człowieka na świat przychodzącego i która będąc Słowem, stała się ciałem -– odnajdujemy w niej źródło naszego życia – twórczości, prawdziwej radości, otwarcia na drugiego człowieka i uwielbienia dla Stwórcy.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

  1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz.16.00 serdecznie zapraszamy.
  2. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 8.00, po niej spotkanie opłatkowe w salkach.
  3. Orszak III Króli w naszej parafii w święto Objawienia Pańskiego – 6.01. – na Mszy św. o godz. 10.00. tak jak rok temu dzieci niech przyjdą w zrobionych przez siebie koronach. Na tej Mszy św. Kolędnicy Misyjni jeszcze raz przedstawią swój program kolędowy, z którym odwiedzali nasze domy. Chętni parafianie będą mogli wesprzeć tę akcję składając po tej Mszy św. ofiary do puszek przed kościołem.
  4. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas IV. Wędrowcy Boży wracają na szlak wędrówki z Jezusem. Przypominamy o przynoszeniu kartek z obecnością.
  5. Chorych iI starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę 9.01 do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Pierwszy Chrześcijański Bal Charytatywny u Cyryla i Metodego odbędzie się w salkach naszej parafii 23 stycznia 2016 roku. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00. Dochód przeznaczony będzie na organizację kolonii charytatywnych dla dzieci, które odbędą się w czerwcu 2016 roku. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii.
  7. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej.
  8. Piesza pielgrzymka do Częstochowy w dniach od 6 do 9 sierpnia 2016.
  9. Na terenie naszego miasta w święto III Króli prowadzona będzie zbiórka w ramach akcji Knurów dzieciom, polecamy uwadze tę inicjatywę.
  10. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby archidiecezji.

„W książkach szukamy Boga, w modlitwie Go znajdujemy.”

św. Ojciec Pio