OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 11. 2017 – 19. 11. 2017

W centrum radosnego świętowania niedzieli jest zmartwychwstały Chrystus, obecny dla nas w Eucharystii. Źródłem radości jest nadzieja naszego zmartwychwstania, o której zapewnia nas św. Paweł. Trzeba jednak czuwać, aby nie przegapić przyjścia Chrystusa. Boża mądrość, która jest wspaniała i niewiędnąca, podpowiada, aby zawsze czuwać, jak roztropne panny oczekujące na przybycie oblubieńca. Uczestnictwo w Eucharystii napełnia nas doświadczeniem Bożej mądrości oraz uczy czuwania i gotowości na spotkanie z przychodzącym Chrystusem.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

  2. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych św. patronów Cyryla i Metodego we wtorek po Mszy św. porannej i wieczornej.

  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 – 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.

  4. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o 18.oo. Po Mszy św. spotkanie w salkach.

  5. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje 2 grudnia br. / sobota / wyjazd do parafii św. Mikołaja w Pierśćcu. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 7.30 z parkingu za Ratuszem. Płatne w autokarze.

  6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci klas V.

  7. W piątek (III piątek miesiąca) nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej i wieczornej.

  8. Dni Muzyki Chóralnej odbędą się w naszym kościele 18 listopada (sobota) o godz. 19.00 Szczegóły na plakacie. Wystąpią: Chór kameralny „Slavica Musa” oraz  Piekarska Orkiestra Kameralna.

  9. Duszpasterskie odwiedziny rodzin rozpoczniemy w piątek 1 grudnia. Plan odwiedzin do Świąt jest w gablotce, a w przyszła niedzielę będzie w Informatorze Parafialnym.

  10. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej archidiecezji.

„Pokora i wstyd po uczynieniu grzechu daleko są milsze Bogu niż pycha po spełnieniu dobrego uczynku.”                                                                

          

św. Augustyn