OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10. 2017 – 5.11. 2017

„Niech się weseli serce szukających Pana” – głosi antyfona na wejście. Weselcie się wy, którzy Go szukacie, albowiem szukając, już Go znaleźliście. Pan bowiem jest łaskawy i litościwy, słyszy nasze nawet najbardziej ukryte tęsknoty. Wybiega nam naprzeciw po każdej, nawet najlichszej kładce, jaką zechcemy do Niego przerzucić nad przepaścią naszej samotności i grzechu. Dziś oczekuje nas przy swoim stole, by pokrzepić i uleczyć nasze serca i uczynić je naczyniami miłosierdzia, z których każdy będzie mógł zaczerpnąć i napić się do woli. Aby ci, którzy się z nami spotkają, doświadczyli, że Bóg jest miłością.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (opał).

 

 

 1. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.45, w tygodniu  o godz. 17.15.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Wieczór uwielbienia dzisiaj o 17.45 w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie.

 3. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 30.10 o godz. 18.30 w kościele.

 4. Bal Wszystkich Świętych rozpoczynamy nabożeństwem różańcowym we wtorek o 17.15. Dzieci niech przyjdą na różaniec przebrane.

 5. We wtorek 31.10 Msza wieczorna będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych. Po Mszy nabożeństwo ze świętymi z procesją dookoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 6. Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek  nie będzie.  Spowiedź tylko przed Mszami.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

 8. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej i po I komunii świętej.

 9. W Uroczystość Wszystkich Świętych nabożeństwo z procesją na cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja odbędzie się w kościele MB Częstochowskiej o godz. 14.00.W naszym kościele w tym dniu nabożeństwa i procesji nie ma.  Nie ma też Mszy o 16.30,  ponieważ w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Rakoniewskiego będzie nabożeństwo za zmarłych o godz. 15.00, potem procesja i Msza św.

 10. W Dzień Zaduszny w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Rakoniewskiego Msza św. o godz. 10.00; w kościele o 16.00 nabożeństwo za zmarłych i procesja na stary cmentarz przy ul. Spacerowej, żeby uczcić, uszanować i nie zapomnieć o naszych przodkach i miejscu gdzie stał nasz pierwszy kościół parafialny.

 11. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. Za zmarłych zalecanych odprawimy Msze św. w Dzień Zaduszny a od 3 do 8.XI o godz. 17.15 (w niedziele o 15.45). Odmawiać będziemy różaniec.

 12. Odpust za dusze w czyśćcu można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, modlitwy w intencji Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 13. Odwiedziny chorych w domach w sobotę przed południem. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na renowację katowickiej katedry.

 

 

„Jak dzień dobrze przeżyty daje dobry sen, tak życie dobrze spędzone daje dobrą śmierć.”                                                                     

Leonardo da Vinci