OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24. 09. 2017 – 1.10. 2017

W przypowieści opowiedzianej przez Jezusa gospodarz mówi do niezadowolonego robotnika pracującego w winnicy: „Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?”. Często porównujemy się z innymi: ktoś ma więcej, lepiej, ktoś jest bardziej, itd. Stąd już nietrudno o zazdrość, rozżalenie i narzekanie. A przecież każdy z nas ma swoją drogę i ma wszystko, czego potrzebuje, aby osiągnąć zbawienie. Wskazówką dla każdego z nas jest wołanie proroka Izajasza: „Szukajcie Pana, gdy pozwala się znaleźć, wzywajcie Go dopóki jest blisko”.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont naszego Domu Katechetycznego.

 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (kl. III.) zapraszamy na spotkanie w kościele w poniedziałek, 25.09. po Mszy św. wieczornej.

 3. We wtorek ks. Michał świętuje swoje urodziny. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu swoje imieniny świętuje też  Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MBNP.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MBNP

 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.

 7. Kandydatów do bierzmowania prosimy na spotkanie w piątek, 6 października. O godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w salkach.

 8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas VII oraz II i III gimnazjum.

 9. Wyjazd do Tuszy Śl. na Noc Pokuty i Wynagrodzenia w piątek, 29. IX. o 18.oo z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.

 10. Młodzież pragnącą pogłębiać swoją wiarę i modlić się we wspólnocie, zapraszamy na spotkania grupy „Oazy młodzieżowej”. Zaczynamy w piątek Mszą o godz. 18.00 – potem przechodzimy do salek.

 11. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 12. Pielgrzymka do Wilna od 13 do 15 października.  Zapisanych prosimy o uzupełnienie danych osobowych oraz wpłatę 400 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii.

 13. Organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 7 października br. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wojewódzkie Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

„Ludzie są nieszczęśliwi, kiedy żyją tylko dla siebie.”                                                                     

Lew Tołstoj