Ogłoszenia duszpasterskie 27.12. 2015 – 3.01. 2016

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa


Kościół przypomina nam dzisiaj Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa.W dobie powszechnego kryzysu życia rodzinnego potrzebujemy nie tylko wzorca, ale przede wszystkim wstawiennictwa i uzdrowienia. Dlatego modlimy się przez orędownictwo św. Józefa o odpowiedzialnych mężów i ojców, którzy potrafią powściągać własne ambicje i egoizm, aby służyć rodzinie. Prosimy Maryję o wstawiennictwo za kobietami, aby nie lękały się macierzyństwa. A Jezusa prosimy, aby uzdrawiał relacje między żonami i mężami oraz rodzicami i dziećmi.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

1.  Nieszpory niedzielne z kolędami dzisiaj o godz.16.00 serdecznie zapraszamy.

2.  Dziś obchodzimy też święto św. Jana Apostoła, po każdej Mszy św. poświęcenie wina, w którym zawarta jest prośba, by tak jak świętego Jana chroniło przed zatruciem. Używa się go potem w różnych niedomaganiach organizmu.

3.  Święto św. Młodzianków przypada jutro. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 wszystkie dzieci, a także kobiety w stanie błogosławionym. Po Mszy udzielimy błogosławieństwa dzieciom i matkom oczekującym na narodziny swojego dziecka.

4.  Kolędnicy Misyjni będą kolędować w naszej parafii jutro o godz. 13 na ul. Niepodległości i Spółdzielczej.

5.  Wyjazd na wycieczkę dla dzieci, które oddały plansze z różańca 29.12 (wtorek) o godz. 9.00 z parkingu za Ratuszem.

6.  Uroczysta Msza św. z nabożeństwem dziękczynno przebłagalnym na zakończenie roku 31.12 (czwartek) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

7.  Pierwszy Chrześcijański Bal Charytatywny u Cyryla i Metodego odbędzie się w salkach naszej parafii 23 stycznia 2016 roku. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 18.00. Dochód przeznaczony będzie na organizację kolonii charytatywnych dla dzieci, które odbędą się w czerwcu 2016 roku. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii.

8.  Wyjazd na jasełka do teatru w Cieszynie 27.01.2016 zapisy w kancelarii.

9.  Msza św.za + O. Jana Górę, duszpasterza młodzieży i organizatora spotkań młodzieży w Lednicy zostanie odprawiona pod przewodnictwem Arcybiskupa katowickiego w krypcie katowickiej Katedry we wtorek, 29. XII. o 12,00.

10. ŚDM – kto chciałby wyjechać w zorganizowanej grupie może się zapisywać w kancelarii parafialnej. Przy tej okazji ponawiamy prośbę o wolontariuszy i rodziny, które jeszcze chciałyby przyjąć młodzież, którą będziemy gościć w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się na początku lutego.

11. Plan kolędy umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej.

12. Wybierającym się na bale sylwestrowe życzymy dobrej zabawy ale przypominamy, że katolik w Nowy Rok zobowiązany jest do udziału we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedziele.

13. Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w Uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01. będzie przeznaczona na WŚSD w Katowicach.

„W rodzinie istnieje najcudowniejsza i najściślejsza współpraca człowieka z Bogiem.”

św. Jan XXIII