OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10. 09. 2017 – 17. 09. 2017

 „Gdy twój brat zgrzeszy (…), idź i upomnij go…” Bóg jest obecny pośród tych, których wybawił z grzechu i którzy przyzywają Jego imienia. On ukazuje nam pełnię miłości jako ciągłą gotowość do stawania się darem dla innych. Czasem ten dar może być trudny do przyjęcia – tak jak upomnienie braterskie. Jednak we wspólnocie Kościoła jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za samych siebie, lecz także mamy wzgląd na dobro naszych sióstr i braci. Razem pragniemy być otwarci na Boga i szukać tego, co się Jemu podoba. Miejmy więc odwagę upominać grzeszących dla ich dobra, jednak roztropnie, wystrzegając się jakiejkolwiek formy ataku lub odwetu, gdyż te nie są z ducha Chrystusowego.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (remont Domu katechetycznego)

 

 

 1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Najbliższe spotkanie nauczycieli naszego dekanatu odbędzie się 11 września w parafii św. Antoniego na Krywałdzie. Początek o godz. 17.30.

 3. Uroczystość NMP Piekarskiej we wtorek, zapraszamy na Msze Św.

 4. Nabożeństwo Fatimskie w środę o 18.00 Msza św. i różaniec z procesją. Prosimy zabrać świece.

 5. Nabożeństwo do św. Cyryla i Metodego w czwartek po Mszy porannej i przed wieczorną.

 6. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypada w czwartek.  W czasie Mszy świętych poświęcimy krzyże, przyniesione przez wiernych.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.00.

 8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla klas V.

 9. Młodzież pragnącą pogłębiać swoją wiarę i modlić się we wspólnocie, zapraszamy na spotkania grupy „Oazy młodzieżowej”. Zaczynamy w piątek Mszą o godz. 18.00 – potem przechodzimy do salek.

 10. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 11. Apostolstwo Dobrej Śmierci w piątek, z racji wspomnienia NMP Bolesnej, zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salkach. Apostolstwo Dobrej Śmierci  zaprasza też na Dzień Skupienia do Piekar Śl. Wyjazd 16.09 o godz. 7.00 z parkingu za Ratuszem. Zapisy w zakrystii.

 12. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy porannej i wieczornej.

 13. Rodziców, którzy chcieliby posłać swoje dziecko do wczesnej Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 14.09 o godz. 17.00 do salek katechetycznych.

 14. Przedstawienie dzieci komunijnych i wczesnokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00. Dzieci przygotują serduszka i będą nas prosić o modlitwę w intencji dobrego przygotowania się do Uroczystości komunijnej.

 15. Dzieci Maryi wraz z opiekunami: zapraszamy do udziału w Dniu Wspólnoty – w niedzielę 17. września w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 14.00.

 16. Organizowana jest akcja „Różaniec do granic”. Wydarzenie to będzie miało miejsce 7.10. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.

  Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.

„Pobożność sprawia, iż kierowanie rodziną staje się     pełne pokoju, że bardziej szczera staje się miłość   małżonków.”                                     

                                          

św. Franciszek Salezy