OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20. 08. 2017 – 27. 08. 2017

Czasem, gdy wołamy w udręce do Boga, On zdaje się „nie odzywać do nas ani słowem” – tak jak Jezus zdawał się być obojętny na wołanie kobiety kananejskiej. Łatwo wówczas zwątpić w Bożą miłość i zniechęcić się. Kobieta prosząca o uzdrowienie córki odkryła sekret Serca Jezusa. Przeczuwała, że nie oprze się on modlitwie zanoszonej z bezgraniczną ufnością i pokorą, dlatego śmiało i z uporem przedstawiała Mu swoją prośbę. Odpowiedzią Jezusa nigdy nie jest odrzucenie, choć zbolałej ludzkiej duszy nieraz może się tak wydawać. On zawsze ma dla nas współczucie i miłosierdzie, zwłaszcza w tym, co dla nas najtrudniejsze i co najbardziej boli.

 

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na prace remontowe przy probostwie.

 

 

  1. Ksiądz Neoprezbiter Szymon Majchur dzisiaj po każdej Mszy udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

  2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje po Mszy św.

  3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MB.

  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00  i  od 15.00  do 18.00.

  5. Sakramentu Chrztu św. będziemy udzielać w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 11.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30.

  6. Ksiądz Tomasz Radkowski mocą dekretu ks. arcybiskupa przechodzi do parafii MB Fatimskiej w Turzy Śl. Msza św., w czasie której Go pożegnamy i podziękujemy za ziarno zasiane w naszej parafii, będzie we wtorek 29.08 o godz. 18,00. Serdecznie zapraszamy.

  7. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

  8. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

  9. III Zakon św. Franciszka zaprasza w poniedziałek 4.09 o godz. 16.30 do salek na spotkanie z Normanem, który pracuje na misjach w Republice Środkowej Afryki. Ojciec Norman pochodzi z parafii M.B. Częstochowskiej w Knurowie.

  10. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał. ”     

                                                              

                                                                                           Psalm 37