OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13. 08. 2017 – 20. 08. 2017

Miłość prowadzi na drogi radykalne i ryzykowne. To ona każe św. Pawłowi złożyć szokujące wyznanie: „Wolałbym (…) sam być pod klątwą i odłączonym od Chrystusa dla zbawienia braci”. Bóg napełnia nas ogniem miłości, która pozwala zapomnieć o sobie dla ratowania drugiego człowieka. Dzieje się to nie od razu, ale krok po kroku, w codzienności małych wyborów. Wyborów niekiedy rysujących się wyraźnie, ale częściej podejmowanych wśród rozterek i przeszkód, ze spojrzeniem skierowanym ku Jezusowi, który w Eucharystii każdemu i każdej z nas mówi: „Odwagi, Ja jestem”, „przyjdź!”.

 

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na witraż, który w tym tygodniu będzie założony.

 1. Ksiądz Neoprezbiter Szymon Majchur  jest w naszej parafii na zastępstwie wakacyjnym aż do końca sierpnia. Serdecznie go witamy, życząc obfitości łask bożych. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy udzielał będzie błogosławieństwa prymicyjnego.

 2. Dzisiaj „Dzień Fatimski”. Zapraszamy na Mszę św. o godz.19.30, a po niej nabożeństwo i procesja ze świecami. Nieszporów o 19,oo dzisiaj nie będzie.

 3. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje po Mszy św..

 4. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie do salek w poniedziałek o godz. 16.30

 5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy we wtorek. W poniedziałek wieczorem będzie już Msza z Uroczystości, we wtorek Msze będą o godz.: 7.00, 8.30,  10.00  11.30 i 19.30. W czasie każdej Mszy będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów. Nieszpory o godz. 19.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MB.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Spowiedź od 10.00 do  12.00 oraz  od 15.00  do 18.00.

 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salkach.

 9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 10. Ksiądz Tomasz Radkowski mocą dekretu ks. arcybiskupa przechodzi do parafii MB Fatimskiej w Turzy Śl. Msza św., w czasie której Go pożegnamy i podziękujemy za ziarno zasiane w naszej parafii, będzie we wtorek 29.08 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

 11. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 12. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 13. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. przypada w niedzielę 20 sierpnia. Do środy można się jeszcze zapisać. Wyjazd o 7.00 z parkingu przy Ratuszu.

 14. Pielgrzymi – biegacze na Jasną Górę i do węgierskiego miasta Marianosztra z organizatorem Marianem Płaszczyk, ufundowali ornat z wizerunkiem MB Częstochowskiej. Poświęcenie nastąpi 13.08 w czasie Sumy o godz. 11.30.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

„Czas to ludzie, bo to ludzie tworzą czasy, dobre lub złe.”                                                    

                                                                                             św. Augustyn