OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6. 08. 2017 – 13. 08. 2017

 

               Święto Przemienienia Pańskiego           
 

Dziś przez wiarę uczestniczymy w doświadczeniu Apostołów, oglądających na górze Tabor chwałę Syna Bożego. Biel szat Chrystusa wyraża Jego Bóstwo, świętość, bezgrzeszność, natomiast obłok symbolizuje tajemnicę Boga, która wymyka się ograniczonemu poznaniu naszego rozumu i zmysłów. Blask chwały Chrystusa ukazuje godność, piękno i świętość, które Bóg złożył w duszach nas wszystkich – Jego synów i córek. Przyjmując coraz głębiej Jego słowo do swego życia i jednocząc się z Nim w Eucharystii, stopniowo pozwalamy, by zajaśniał w nas Jego obraz, który w przyszłym życiu osiągnie swoją pełnię.

 

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.


 

 1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 19.00.    Do końca wakacji nie ma Mszy o 16.30.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje po Mszy św.

 3. W poniedziałek i wtorek z racji remontu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MB.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00  do 12.00  oraz od 15.00 do 18.00.

 6. „Dzień knurowski” na Jasnej Górze  we wtorek  8 sierpnia. O godz. 11.00 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Wyjazd autokaru o godz. 8.00 z parkingu przy Ratuszu. Powitanie pielgrzymów w naszej parafii we wtorek ok. godz. 17.00.

 7. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 8. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 9. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 11 do 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Cena 80 zł. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.

 10. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śl. przypada w niedzielę 20 sierpnia. Zbieramy zapisy na drugi autokar.

 11. Dzień Fatimski w przyszłą niedzielę. O godz. 19.30 Msza św. i nabożeństwo z procesją.

 12. Pielgrzymi – biegacze na Jasną Górę i do węgierskiego miasta Marianosztra z organizatorem p. Marianem Płaszczykiem ufundowali ornat z wizerunkiem MB Częstochowskiej. Poświęcenie nastąpi 13 sierpnia br. w czasie sumy o godz. 11.30.

 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii

 

     

„Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.”                                                                  

    

Dorothy Green