OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30. 07. 2017 – 6. 08. 2017

 

17 Niedziela Zwykła 

Przypowieść Jezusa o skarbie ukrytym w roli i o kupcu poszukującym pereł przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Możemy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść? Królestwo niebieskie nie jest krainą dla skąpców, ale dziedzictwem ludzi wielkodusznych, którzy inwestują wszystko, co mają – własne życie – aby zdobyć to, co najcenniejsze. A „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”.

 

 

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na wymianę okien na probostwie.


 

 1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 19.00. Do końca wakacji nie ma Mszy o 16.30.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje po Mszy św.

 3. W środę przypada odpust Porcjunkuli. Można zyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny, odmawiając „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełniając zwykłe warunki odpustu.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby składamy do skarbony przy obrazie MB.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

 7. Odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną w sobotę przed południem. Zgłoszenia do czwartku włącznie w kancelarii i w zakrystii.

 8. W kancelarii można składać zalecki za żywych i zmarłych, które będą „omadlane” przez pielgrzymów idących na Jasną Górę.

 9. Spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę w czwartek po Mszy św. wieczornej w salkach katechetycznych. Wyjście pielgrzymki w sobotę. Bagaże składamy od 7.15 na parkingu przy probostwie. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę o godz. 8.00.

 10. „Dzień knurowski” na Jasnej Górze we wtorek, 8 sierpnia br.  O godz. 11.00 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu, o 12.00 Droga Krzyżowa na wałach. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii.

 11. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 12. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 13. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 11 do 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Cena 80 zł., wyjazd 11 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.

 14. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar przypada w niedzielę 20 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

„Myśl sobie, co chcesz, ale rodzina jest wieczna – tak jak Bóg.  Na całe szczęście. ”                                                                    

                                                                 autor nieznany