OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16. 07. 2017 – 23. 07. 2017

 

15 Niedziela Zwykła 

 Jest takie ryzyko, że ziarno słowa Bożego pada na nie najlepszy grunt naszych serc. Potrzeba z naszej strony sporego wysiłku i wytrwałości, żeby wprowadzić do swego życia słowo Boże i je zachować. Czasem może nam się wydawać, że kiedy Bóg do nas mówi, to jakby „rzucał grochem o ścianę”… Ale jest też Jego obietnica, którą przypomina nam Izajasz: „Słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do mnie bezowocnie, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”.

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na malowanie głównego ołtarza.


 

 1. Zapraszamy na nieszpory dzisiaj o godz. 19.00. Do końca wakacji nie ma Mszy o 16.30

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje w tym tygodniu  – po Mszy Św.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o godz. 18,00 i na spotkanie w salce.

 5. Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu świętego będzie 23 lipca o godz. 11.30. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach.

 6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 7. W kancelarii można składać zalecki za żywych i zmarłych, które będą „omadlane” przez pielgrzymów idących na Jasną Górę.

 8. „Dzień knurowski” na Jasnej Górze  we wtorek 8 sierpnia br. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii.

 9. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 10. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 11. Pielgrzymka na Górę św. Anny odbędzie się w dniach od 11 do 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii. Cena 80 zł. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 7.00 z parkingu przy Ratuszu.

 12. W przyszłą niedzielę kazanie wygłosi O. Ludwik Stryczek – Oblat pracujący na misjach w Kamerunie. Przed kościołem poprosi o dar materialny na misje.

 13. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. dziękczynna za posługę w naszej parafii i pożegnanie sióstr, które zmieniają placówkę. A są to siostry: Marianna, Stefania, Karola i Blandyna.

 14. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy święcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa.

 15. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar przypada w niedzielę 20 sierpnia. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmujemy w kancelarii.

 16. Noc Pokuty w Turzy Śl. 29 lipca. Wyjazd o 18.00 z parkingu przy Ratuszu, zapisy w zakrystii.

 17. W ramach testu ustawiony został w kościele świecznik wotywny, który jest najczystszy i najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych. Świecznik ten sprawdził się już na Jasnej Górze i w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zachęcamy do korzystania i prosimy o szczere opinie i komentarze. Jednocześnie przypominamy znaczenie zapalonej świecy w naszym życiu: do dziś podczas burzy stawia się gromnicę w oknie, zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufnej i gorącej modlitwy, zapalamy świece i modlimy się za naszych zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić. Wychodzimy z kościoła, a zapalona świeca jeszcze przez długi czas przypomina nasze intencje modlitewne.

 18. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

„Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy, także za to, czego nie robimy. ”                                                                    

                                                                                                Molier