OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18. 06. 2017 – 25. 06. 2017

 

11 Niedziela Zwykła 

 Zarówno wybranie Izraela spośród innych narodów, jak i powołanie dwunastu Apostołów – to przykłady Bożych darów, na które człowiek sam nigdy nie jest w stanie sobie zasłużyć. To darmowe działanie Boga, wypływające z Jego nieskończonej miłości do człowieka, w pełni ukazuje Paweł Apostoł, mówiąc, że “Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. Każdy z nas ma dziś szczególną okazję do podziękowania Bogu za otrzymaną łaskę wiary i za dar zbawienia.

 

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  witraż w kopule naszego kościoła


 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją teoforyczną dzisiaj o godz. 16.00. W poniedziałek po Mszy porannej (ze względu na bierzmowanie), a w pozostałe dni do czwartku włącznie po Mszy wieczornej.

 2. Błogosławieństwo dla wyjeżdżających na wakacje od dzisiaj po każdej Mszy św. niedzielnej.

 3. Uroczysta Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.00.  Zapraszamy rodziców, krewnych, nauczycieli, wychowawców i katechetów kandydatów do bierzmowania i zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

 4. Zakończenie roku szkolnego dla przedszkola „Światełko” i dla wszystkich  przedszkolaków w czwartek o 16.00.

 5. Zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych w piątek o godz. 8.00 a dla  Gimnazjum Jana Pawła II o 9.00.

 6. Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa w piątek. Zapraszamy na nabożeństwo po Mszy porannej i wieczornej.

 7. Z okazji Dnia Ojca  zapraszamy wszystkich ojców na Mszę św. w piątek o godz. 18.00 a po niej na spotkanie w ogrodach farskich.

 8. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity  w czwartek po Mszy wieczornej.

 9. Z polecenia ks. arcybiskupa, dzisiaj po każdej Mszy św., przeprowadzone zostaną wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Listy do głosowania umieszczone są na stolikach z tyłu kościoła. Głosujemy na jednego kandydata, stawiając krzyżyk w kratce przy nazwisku kandydata. Liczymy na uczciwość. Ogłoszenie wyborów 25.06 (6 kandydatów z największą liczbą głosów wchodzi do Rady).

 10. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 5 do 8 sierpnia. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.

 11. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 12. W zakrystii i kancelarii można nabyć książki z okazji 100 – lecia objawień w Fatimie.

 13. Spotkanie dla mężczyzn odbędzie się 19 czerwca w Katowicach. Plan spotkania: 19.00 – Eucharystia w intencji mężczyzn w krypcie katedry Chrystusa Króla;20.00 – Świadectwo  Jana Budziaszka, perkusisty z zespołu Skaldowie (sala 101, Wydział Teologiczny UŚ).

 14. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 15. Nasz parafianin ks. Marek Burzawa świętuje 25 – lecie kapłaństwa. Mszę św. jubileuszową odprawi w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.

 16. Pielgrzymka seniorów do sanktuarium MB z Lourdes w Kochłowicach, św. Pawła w Rudzie Śl. i do kościoła św. Wawrzyńca w Wirku w poniedziałek 25. VI. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 17. Gdyby ktoś chciał się wpisać na listę fundatorów witraża, to po Mszy przed kościołem u pań z Zespołu Charytatywnego, można nabyć medal pamiątkowy wydany z okazji 70 – lecia poświęcenia naszego kościoła.

 18. Noc Pokuty w Turzy Śl. Wyjazd 29.06 o 18.00 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.

 19. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościoła św. Ojca Pio w Tychach – Mąkołowcu.

 

„To nie ubóstwo nas nęka, tylko pragnienie bogactwa. ”                                                                    

                                                                                   Marek Aureliusz