OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11. 06. 2017 – 18. 06. 2017

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy       
 

Niełatwo uznać tajemnicę, która nas przerasta. Aby choć trochę dotknąć prawdy o Trójcy Świętej, potrzeba pokory wobec Boga, którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć i pojąć. Przyjmujemy z wiarą, co nam objawia Syn Boży, dajemy się przeniknąć Jego Duchowi: miłości udzielającej się między Osobami Trójcy, czujemy wdzięczność za okazane nam miłosierdzie. Ale bez wiary, bez modlitwy, bez działania łaski – pogubimy się tylko wśród martwych formuł.

 Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  Wydział Teologiczny UŚ.


 

 1. Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zapraszamy na nieszpory o godz. 16.00

 2. Uroczystość peregrynacji relikwii św. Ojca Pio  z San Giovanni Rotondo odbędzie się jutro w parafii MB Częstochowskiej w Knurowie w godz.  9.00 – 13.00.  Szczegóły na plakacie.

 3. Dzień skupienia dla nauczycieli w poniedziałek o godz. 17.30 w naszym kościele. W programie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź, Msza Św., i spotkanie na ogrodach farskich.

 4. Zespół charytatywny zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 18.00, po niej spotkanie w salkach.

 5. Dzień Fatimski we wtorek. O 18.00 Msza św., potem różaniec i procesja ze świecami.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów Cyryla i Metodego w środę po Mszy porannej i wieczornej.

 7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).  Msza św. o godz. 9.00 na placu przy ul. Jęczmiennej. Procesja przejdzie ulicami: Różaną, Stokrotki, Wolności, Klasztorną na skwer przy starym cmentarzu i 1 Maja do kościoła. Prosimy przystroić okna.

 8. Mszy szkolnej w tym tygodniu nie będzie.

 9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej.

 10. Z polecenia ks. arcybiskupa należy w każdej parafii przeprowadzić nowe wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Lista kandydatów wywieszona jest w gablotce. Gdyby ktoś z kandydatów nie chciał kandydować proszę dać znać w zakrystii lub kancelarii. Głosowanie zostanie przeprowadzone w niedzielę 18.06, ogłoszenie wyborów 25.06 (6 kandydatów z największą liczbą głosów).

 11. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach od 5 do 8 sierpnia. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.

 12. Intencje Mszy św. prosimy zgłaszać w kancelarii 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

 13. W zakrystii i kancelarii można nabyć książki z okazji 100 – lecia objawień w Fatimie.

 14. W piątek 16 czerwca odbędzie się na Jasnej Górze nocne czuwanie. To tradycyjne modlitewne czuwanie wynika z zawierzenia MB Królowej Polski załogi KWK Szczygłowice oraz rodzin naszego miasta, które miało miejsce w 1981 roku. Zapraszamy do udziału obecnych i byłych pracowników kopalni i mieszkańców Knurowa. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu w Szczygłowicach. Następnie autokar podjedzie na przystanek obok szkoły w Krywałdzie, oraz pod kościół św. Cyryla i Metodego i M.B Częstochowskiej. Powrót w sobotę około godz. 5.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 15. Spotkanie dla mężczyzn odbędzie się 19 czerwca w Katowicach. Plan spotkania: 19.00 – Eucharystia w intencji mężczyzn w krypcie katedry Chrystusa Króla; 20.00 – Świadectwo  Jana Budziaszka, perkusisty z zespołu Skaldowie (sala 101, Wydział Teologiczny UŚ).

 16. W kancelarii można zamawiać Msze św., które zostaną odprawione przez księży na wakacjach.

 17. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta na witraż w kopule kościoła.

 

 

„Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać. ”                                                                    

                                                                                  św. Augustyn