Ogłoszenia duszpasterskie 20.12 – 27.12

IV Niedziela Adwentu


Pan Jezus przynosi zbawienie wszystkim ludziom, a wraz ze zbawieniem radość, która jest jego owocem. Jesteśmy ukochani przez Boga, a więc smutek i przygnębienie nie mają już racji bytu w naszym życiu. Doświadczyła tego Elżbieta, gdy powitała w swych progach brzemienną Maryję. Radość skłania nas do modlitwy uwielbienia Boga, która jeszcze szerzej otwiera nas na Niego i na drugiego człowieka. Oto Zbawiciel przychodzi, aby odnowić nasze serca i uczynić nas synami i córkami Boga, braćmi i siostrami dla siebie nawzajem.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 900 do 1300.

Roraty jeszcze do środy o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.

Okazja do spowiedzi:
poniedziałek 630 – 800 i 1600 – 1800
wtorek 630 – 800, 1600 – 1800 i 1900 – 2100
środa 630 – 800 i 1600 – 1800.
W wigilię spowiadamy od 630 – 1300.

Kancelaria parafialna w Wigilię Bożego Narodzenia (czwartek) będzie nieczynna.

W Wigilię Bożego Narodzenia zachęcamy do zachowania tradycji postu. O godz. 2330 młodzież zaprasza na czuwanie, a o 2400 uroczysta Pasterka w intencji parafian. Serdecznie zapraszamy.

Uroczystość Bożego Narodzenia przypada w piątek. W tym dniu porządek Mszy jak w każdą niedzielę. O godz. 1600 zapraszamy na uroczyste nieszpory kolędowe.

II dzień świąt (sobota) nie ma nieszporów i Mszy o godz. 19.30. Na Mszy o godz. 1000 nastąpi uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych, którzy będą kolędować po naszej parafii 28.12.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Po Mszy o godz. 1000 będziemy udzielać błogosławieństwa matkom oczekującym dziecka. W tym dniu tez obchodzimy święto św. Jana Apostoła, po każdej Mszy św. poświęcenie wina, w którym zawarta jest prośba, by tak jak świętego Jana chroniło przed zatruciem. Używa się go potem w różnych niedomaganiach organizmu.

Wychodząc z kościoła można się zaopatrzyć w opłatki (w kopercie ze zdjęciem naszych świętych patronów i życzeniami świątecznymi naszych duszpasterzy); Śląski Kalendarz „Z tej ziemi.”, zestaw na III Króli.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za dary zebrane w Biedronce.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego – tych, którzy się jej podjęli i będą na Pasterce prosimy żeby przynieśli deklaracje i włożyli do przygotowanego koszyka, który złożymy na ołtarzu w czasie ofiarowania.

Kolejna edycja koncertu „Betlejem w Spodku” 29.12. o godz. 1900. Bilety do nabycia w kancelarii parafialnej.

Plan kolędy umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej. W świątecznym numerze gazetki będzie plan dla całej parafii oraz wykaz kościołów w których można zyskać odpust.

Bóg zapłać za złożoną dzisiaj ofiarę. Kolekta w Pasterkę przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, w I święto Bożego Narodzenia na potrzeby parafii, a w II święto na Wydział Teologiczny UŚ.

 

„Kochać człowieka to pragnąć razem z nim się zestarzeć.”

Albert Camus