OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23. 04. 2017 – 30. 04. 2017

 

2 Niedziela Wielkanocna

   Święto Bożego MiłosierdziaMiłosierdzie Boże, to miłość, która jest bezinteresowna i  żaden człowiek nie potrafi fizycznie, ani matematycznie podać wagi tej miłości. Ona jest niezgłębiona i niepojęta przez żaden ludzki umysł.

Gromadząc się dziś przy stole słowa i stole Ciała Chrystusa, chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest miłością. Ta miłość przewyższa każdą ludzką miłość. Miłość Boża ofiaruje wszystko co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy, ale nie tylko za nasze, ale i całego świata.

Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie  Seminarium Duchowne w Katowicach


 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00.

 2. Dzisiaj oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Z tej okazji zapraszamy dzisiaj na  „Wieczór Miłosierdzia o godz. 17.30 w kościele. Po „Wieczorze Miłosierdzia”, o godz. 18.30 zapraszamy młodzież na Niedzielne Spotkanie Młodych na probostwo.

 3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

 4. We wtorek przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 w procesji, ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych przejdziemy do krzyża misyjnego, by modlić się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie.

 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji SM Ilony, która kończy długoletnią posługę w naszej Parafii.

 7. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w wyznaczonych godzinach.

 8. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.30 w salce.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Msza św. w intencji dzieci obchodzących I rocznicę przyjęcia Komunii św.

 10. Wyjazd na pielgrzymkę do św. Rity w piątek 28 kwietnia o godz. 22.45 z parkingu przy ratuszu. W poniedziałek 1 maja nie będzie Mszy św. w klasztorze Sióstr Służebniczek.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę.

„Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę ”    

                                                                                       św. Jan Paweł