OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16. 04. 2017 – 23. 04. 2017

 Niedziela Wielkanocna  

  Zmartwychwstania Pańskiego 

Do grobu idą kobiety ze swoją miłością, z ostatnimi gestami wobec ciała Zmarłego. Ale grób jest pusty. Przerażone, już nie idą, ale biegną do uczniów, opowiedzieć o tym, co zobaczyły. Potem biegną uczniowie i też stają wobec tajemnicy pustego grobu. Ktoś słusznie zauważył, że od momentu Zmartwychwstania Kościół nabiera nowej prędkości. A wydarzenie paschalne całkowicie nas zmienia.

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  potrzeby naszej parafii

————————————————————————————————————————

 1. Uroczyste nieszpory kończące obchody Triduum Paschalnego dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2. Ks.Franciszek obchodzi swoje kolejne urodziny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji jutro o godz. 11.30. Jutro (II święto) nie ma nieszporów i Mszy św. o 19.30.

 3. Niedziela budzenia powołań w naszej parafii odbędzie się za tydzień. Gościć będziemy kleryków naszego WŚSD w Katowicach.

 4. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia w tygodniu po Mszy wieczornej.

 5. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek 20.04 o godz. 18.00 a po niej na spotkanie do salek katechetycznych.

 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie 21 kwietnia w piątek o godz. 18.00 Msza św.

 7. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na „Wieczór Miłosierdzia” o 17.30 w kościele. Po „Wieczorze Miłosierdzia” zapraszamy młodzież na Niedzielne Spotkanie Młodych z klerykami naszego seminarium do salek katechetycznych o 18.30.

 8. W tym tygodniu w czwartek  nie ma całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu ani spowiedzi.

 9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy pięknie przeżyć Triduum Paschalne (służba liturgiczna, organista, kościelny, sprzątanie). Bóg zapłać też siostrze Blandynie i tym, którzy jej pomagali w wystroju kościoła. Bóg zapłać za kwiaty i ofiary na Boży grób zebrane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Bóg zapłać za życzenia i w ogóle za życzliwość, której my księża doznaliśmy w tych dniach z waszej strony.

 10. Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do św. Rity. Zapisy i informacje w kancelarii parafialnej.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny na Wydział Teologiczny UŚ i KUL. Kolekta w przyszłą niedzielę na WŚSD w Katowicach.

 

 

„Tam gdzie jest miłość, nie ma cierpienia, a jeśli nawet jest, to samo staje się przedmiotem miłości. ”    

                                                                   św. Augustyn