OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2. 04. 2017 – 9. 04. 2017

                 V  Niedziela Wielkiego Postu 

Znak wskrzeszenia Łazarza staje się w pełni zrozumiały dopiero w dniu zmartwychwstania Chrystusa. Wtedy okazuje się, że tryumf nad śmiercią jest ostateczny. Teraz Jezus, stojąc przy grobie Łazarza, płacze, bo Jego przyjaciel wszedł w to najstraszniejsze doświadczenie ludzkości. Miłość każe jednak pójść dalej, dlatego Pan budzi go do życia raz jeszcze. „Udzielę wam ducha mego po to, byście ożyli”. Życie nie ma końca i tej właśnie nadziei próbujemy się dzisiaj uchwycić. 

 

 

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na  potrzeby naszej parafii (termomodernizacja probostwa).

——————————————————————————————————–

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 15.45.  Serdecznie zapraszamy.

 2. Mszy św. i spotkania dla seniorów w tym tygodniu nie będzie ze względu na rekolekcje szkolne.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 4. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 dla  MSP nr 1, a w  środę o godz. 19.00 dla MSP nr 2.  Oba spotkania w salkach.

 5. Rekolekcje szkolne dla MSP nr 2 odbędą się od poniedziałku do środy; od środy do piątku dla  LO . W związku z tym  adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w czwartek będzie od godz. 15.00 – 18.00.

 6. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej komunii i dla uczniów klas III. Dzieci zasadniczo będą po spowiedzi w czasie rekolekcji, dlatego prosimy, żeby w Wielkim Tygodniu nie zabierały czasu dorosłym przy konfesjonale.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 8. Róże różańcowe mają Mszę w sobotę o 7.00, a potem spotkanie formacyjne w salkach.

 9. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do czwartku włącznie.

 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie po świętach 21.04.

 11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy. Uroczysta procesja wejścia z palmami dla dzieci o godz. 10.00 a dla dorosłych o godz. 11.30.

 12. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Cieszyna w środę 5.04 z parkingu za Ratuszem o 15.30.

 13. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę do św. Rity. Zapisy w kancelarii.

 14. Zapraszamy młodzież męską w wieku od 16 do 30 roku życia na górską, nocną drogę krzyżową. Trasa wynosi około 10 km i przebiega od Bielska do Szczyrku. Wyjazd autokarem odbędzie się w najbliższy piątek (7 IV) spod parafii naszego dekanatu. Wyjazd nastąpi między godz. 20.30  a  21.00 (w zależności od parafii); Powrót ok. godz. 3.00 w nocy. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakacie.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem siostry przeprowadzą zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

„Skupienie jest początkiem nawrócenia. ”    

                                                                                                 św. Maksymilian Kolbe